Цікаво Оновлено: Теги:

Чому заборонено курити на борту літака

Зміст

На сьогодні куріння на борту літака заборонено, незалежно, це електронна сигарета чи звичайна. Однак так було не завжди. Раніше, коли авіація була недешевою, пасажирів смачно годували, додатковою опцією було право курити на борту під час польоту (за виключенням зльоту, руління та посадки). Тому табло “Не курити” включалося та відключалося залежно від етапу польоту.

Далі коротко розкажу про те, чому заборонено курити на борту літака.

Раніше куріння в літаку не заборонялось, адже воно було соціальною нормою

Куріння в літаках було нормою

Хоча на деяких рейсах існували зони для куріння та секції для некурців, робота бортпровідників все одно була доволі задимленою.

«Валізи, уніформа, волосся — все просякнулося сигаретним димом»

– ділилась Трейсі Сір, стюардеса US Airways

Куріння в літаках загалом схвалювалося, адже воно було соціальною нормою. У розкішних салонах літаків минулого куріння не вважалося чимось більш незвичайним, ніж випивка чи їжа. До того ж кількість курців була значно вища, тому практика куріння стала звичною і швидко поширилась на авіаперевезення.

Заборона куріння

Тільки у 1973 році уряд США втрутився, щоб врегулювати куріння на борту літаків, встановивши секції, де воно було заборонено.

Перша заборона на куріння тютюну в літаках було введено в 1977 році, коли Рада цивільної авіації США заборонила куріння сигар і трубок. Це стало значною перемогою, але куріння в літаках США буде повністю заборонено лише через 23 роки.

Наступні кроки робилися поетапно: у 1984 році Рада цивільної авіації заборонила куріння у всіх літаках з 30 або менше місцями. За межами США авіакомпанії Japan Airlines, All Nippon Airways і Scandinavian Airlines почали вводити заборони на внутрішні рейси, поклавши початок глобальній тенденції проти куріння у польоті.

Проте пілотам все ще дозволялося курити, адже регуляційні органи побоювалися наслідків відмови пілота від куріння під час польоту.

У 1995 році США, Канада й Австралія підписали угоду про заборону куріння на рейсах між трьома країнами. У 1997 році Європейський Союз ввів заборону на всі польоти в державах-членах, що зачепило польоти всередині та між 14 країнами континенту.

Причини заборони куріння на борту

Пасажирська безпека та комфорт є головними причинами заборони куріння на борту літаків. Хоча сучасні літаки оснащені системами фільтрації повітря, дим від сигарет може швидко забруднити їх, знижуючи їхню ефективність та створюючи неприємний запах для всіх пасажирів. Загалом, заборона на куріння робить переліт приємнішим та безпечнішим для всіх.

Температура горіння сигарети недостатня, щоб знищити літак. Однак, електронні сигарети становлять більшу загрозу, оскільки можуть спалахнути під час польоту.

Активація датчика диму через куріння призведе до затримки рейсу та штрафу. Пасажиру загрожує зустріч з поліцією та складання протоколів. Найгірший сценарій — пожежа на борту, яка у найгіршому випадку може призвести до катастрофи.

Куріння на борту пасажирського літака в західному світі карається штрафом до 25 000 доларів США та забороною на польоти в майбутньому.

Чому все ще встановлюються знаки «No smoking» на борту?

Не всі люди, які подорожують літаком, знають про заборону куріння. Знаки “No smoking” допомагають їм зорієнтуватися. Знаки “No smoking” допомагають чітко окреслити, коли куріння дозволено, а коли – ні.

Отож

Отже, заборона куріння на борту літаків цілком обґрунтована міркуваннями безпеки та комфорту. Пасажирам не варто ризикувати своїм часом, грошима та здоров’ям, намагаючись курити під час польоту.

Літайте безпечно та без шкоди для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *