ЦікавоОпубліковано: Теги:

Чому заборонено брати воду в літак

Очевидно, що кожен, подорожуючи літаком, стикався з проблемою, коли забороняли взяти пляшечку води при проходженні security check. «Або викидаємо, або випиваємо». Чи справедливо це і яка мотивація у служби безпеки? Далі розкажу, чому заборонено брати рідину в літак.

Безпека

Аеропорт Атланта
На хвилі подій після 11 вересня 2001 у США норми безпеки посилили

По-перше, це не просто так. Це міра безпеки.

Правила щодо транспортування рідин були введені відносно недавно, у 2006 році, коли запровадили ліміт щодо транспортування рідин після спроби теракту з використанням вибухових речовин на пасажирських літаках.

Перевозити значну кількість рідин чи гелів у ручній поклажі заборонено, якщо вони не придбані в зоні аеропорту, яка охороняється (Duty Free, магазини та кафе в зоні вильоту).

Однак існують винятки. В деяких аеропортах система безпеки дозволяє здійснити більш ретельну перевірку і пасажирів не заставляють викидати пляшки з водою та духи. В Європі до винятків входять аеропорти Гельсінкі та Амстердама, нещодавно їх список також поповнив аеропорт Таллінна, де було встановлено сучасні сканери ручної поклажі з урахуванням комп’ютерної томографії.

Скільки можна

Існує декілька основних норм перевезення рідини:

  • У літак можна вносити рідину в закритій тарі об’ємом до 100 мл, але загальний об’єм не повинен перевищувати одного літра. Тару слід щільно закрити та помістити в zip-пакет.
  • Напої з Duty Free (включно з водою) можна брати на борт за умови цілісного пакування.

*окремо можливі норми авіакомпанії, важливо їх переглянути перед перельотом.

Як все ж таки пронести воду в літак

Є декілька варіантів, як зробити це безплатно:

  • Пронести менш як 100 мл.
  • Взяти з собою пусту пляшку, з нею без проблем пропустять. А набрати чисту воду можна буде уже в зоні вильоту. В багатьох аеропортах вода там доволі чиста і можна набрати з-під крана. Також існують «поїлки», звідки теж можна налити собі води.
  • Крім того, можна придбати повну пляшку води в магазині чи ресторані в зоні вильоту. Таку воду можна без проблем пронести на борт літака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *