Чому історії успіху безглузді як приклад для наслідування
Дуже часто ми стаємо свідками історії казкового успіху видатних.. великих.. чудо-людей. Опісля дізнаємось про них більше, читаємо історію життя, черпаємо цікавинки із їх діяльності та шукаємо ту золоту середину, що стала плацдармом для польоту казкове багатомільйонне життя. Сьогодні розкажу, що такі історії — лише крупинка в морі, і не існує вдалого алгоритму на шляху до успіху. Отож, чому історії успіху безглузді як приклад для наслідування — про це далі.
Феномен “Упередження виживання”
Ошибка выжившего, або феномен Упередженого виживання — помилкова концентрація на відомому наслідку та нехтування не менш важливими подіями.
Історія виникнення
Найбільш відомим прикладом з історії є події із Другої світової. Математик Абрахам Вальд допомагав літакам повертатись додому цілими та без ушкоджень. Коли армійське начальство побачило, які частини літаків повертаються в поганому стані, вирішили, що їх потрібно удосконалити. Це були крила, фюзеляж та інші частини.
Абрахам же, подумавши, зауважив, що куди більше уваги потрібно звернути в сторону тих частин флоту, які обстежити не вдасться, оскільки вони знешкоджені разом із літаками.
Проекціюємо це і на наше життя: часто ми звертаємо увагу на наслідки проблеми, відпустивши у значну віддаль першопричини, і беремося їх «ладнати», що уже завчасно помилково.
Чому ми досі віримо в чудо з небес, або книги «Як стати успішним»
Скільки не удавалось читати книги про успіх рандомно взятих персонажів, помічав, наскільки вони «перенаселені» потрібними подробицями, без того, що б, швидше за все, дискредитувало мільйонера, про якого ми дізнаємось.
Невже ви думаєте, що є вдалий алгоритм на шляху до Олімпу? Хах, ні, все завше керується банальними принципами, які усім і так відомі, ну і форс-мажором, який, хоч і рідко, та усміхається дарунками долі.
Лінь
Запам’ятайте: немає точного алгоритму коли вам, можливо, пощастить. Просто робіть щось, і все. Немає загальних правил, є везіння, праця і бажання. Ось так.
Залишити відповідь