Що таке файлова система та як вона класифікується
Уся інформація, яка є на наших комп’ютерах, зберігається у вигляді окремих файлів: музика, фільми, документи і тд. Проте правильним упорядкуванням та розподілом файлів займається файлова система. Коли ви маєте намір зберегти окремий файл – операційна система, перш за все, звертається до файлової системи – після цього робота “лягає” на неї. Сьогодні поговоримо детальніше про файлову систему та її види.
Файлова система – спосіб збереження даних на визначених носіях інформації.
Постараємось умовно уявити файлову систему у вигляді таблиці. Умовно жорсткий диск, при форматуванні ділиться на визначені комірки, які називаються кластерами, що займають певний простір. Якщо ми записуємо певну інформацію на диск – вона займає кластер.
Якщо розмір файла значний – його частина переноситься до сусіднього кластера. З часом створюються області заповнених кластерів, які свідчать про зайнятий простір на диску. При використанні(відкритті) окремого файла, файлова система збирає свої фрагменти.
Процес розбивання файлу на частини називається фрагментуванням.
Які файлові системи є найбільш відомими?
На даний момент найбільш відомими є файлові системи NTFS і FAT32, хоча остання стає все менш популярною. При встановленні, наприклад, Windows XP – 10 вам необхідно форматувати диски в файловій системі NTFS.
Як перевірити, яка файлова система установлена на ПК?
Для того, щоб перевірити, яка файлова система використовується увімкніть властивості визначеного диска. Як відображено в прикладі знизу, на відповідному диску використовується файлова система NTFS:
Як змінити файлову систему тома?
Для того, щоб змінти файлову систему диска, ви можете його відформатувати, визначивши при цьому розмір кластера та, відповідно, тип файлової системи.
Як поділяються файлові системи?
Файлові системи, в залежності до організації файлів на носії, можуть поділятися на такі типи:
- ієрархічні – для розміщення файлів у каталогах
- плоскі – без використання каталогів
- кластерні – розподіл файлів між кількома однотипними фізичними пристроями однієї машини
- мережеві – з доступом до файлів однієї машини з інших машин мережі
- розподілені – зберігання файлів при розподілі між декількома машинами мережі
Залишити відповідь