Просто блог, і нічого більше

Фактори ранжування сайтів в пошукових системах

Коли у вас є свій проект, чи то простий інформаційний ресурс, блог, інтернет-магазин, або просто landing, у вас обов’язково виникне бажання його представити все більшому об’му аудиторії. Реклама, звісно, теж непоганий варіант, але вона не є завжди оправданою, та зачасту дорогою. Сьогодні продовжу тему SEO-оптимізації, а саме розкажу про фактори ранжування сайтів в пошукових системах Google, Yandex та їм подібних.

Що таке ранжування сайтів?

Ранжування сайтів – розміщення їх у певному порядку у видачі пошукових систем.

Фактори ранжування сайтів

Коли ми розглядаємо моменти розподілу сайтів у видачі, потрібно окремо виділити внутрішні фактори, як і зовнішні. Розглянемо їх далі.

Внутрішні фактори ранжування

  1. Контент сайта. На даний момент пошукові системи все більше зважають на якість контенту на сайтах, окремі алгоритми Яндекса навіть допомагають маловідомим ресурсам “піднятись” у видачі, аналізуючи вслід, як саме користувачі сприймуть контент на сайті та скільки на ньому проведуть часу. Отже, якщо ваші матеріали актуальні, постійно оновляються, доволі об’ємні – надійтесь на хороший результат!
  2. Метадані на сайті. Старайтесь приділяти більше уваги метатегам <title> та <description> та не використовувати <keywords>. Окрім цього проробляйте грамотно <h1>, відштовхуючись від семантики сайту.
  3. Домен сайту. Не секрет, що авторитетний трастовий домен набагато краще сприйматиметься Гуглом, або Яндексом про рунжуванні. Тут, звісно, потрібно якісно проаналізувати історію домена на зразок фільтрів чи інших проблем у минулому.
  4. Структура сайта. Якщо ви правильно проробите структуру та сформуєте хороше семантичне ядро – ресурс буде як мінімум краще структурованим і зрозумілим для пошукових систем.
  5. Перелінковка. Правильний перерозподіл “ваги” сторінок, а також наявність breadcrumbs(так звані “хлібні крихтини”) – правильність у розміщенні результатів пошуку.
  6. Sitemap. Карта сайта допоможе пошуковику краще розуміти структуру сайту, а також роботу індексувати матеріали на ресурсі.
  7. Унікальність контенту. Якщо ваш контент унікальний – довіри від ПС куда більше, якщо ні – ваші сторінки індексуватимуться та ранжуватимуться куди гірше, або і взагалі ніяк.

Зовнішні фактори ранжування

  1. Зовнішні посилання на сайт. Один із найбільш важливих,  а також ризикованих методів просування сайту. Якщо неправильно організувати розподіл посилань, або створювати стрімкі посилення ваги посилань на сайт – чекайте фільтрів, а от правильний процес розвитку такої ваги – більш швидка поява результату.
5/5