Фактори ранжування сайтів в пошукових системах
Зміст
Коли у вас є свій проект, чи то простий інформаційний ресурс, блог, інтернет-магазин, або просто landing, у вас обов’язково виникне бажання його представити все більшому об’му аудиторії. Реклама, звісно, теж непоганий варіант, але вона не є завжди оправданою, та зачасту дорогою. Сьогодні продовжу тему SEO-оптимізації, а саме розкажу про фактори ранжування сайтів в пошукових системах Google, Yandex та їм подібних.
Що таке ранжування сайтів?
Ранжування сайтів — це процес визначення, які сайти відображатимуться вище в результатах пошуку у пошукових системах, наприклад, у Google.
Коли ви шукаєте щось в Інтернеті, пошукова система аналізує багато сайтів, щоб знайти найкращі та найбільш відповідні результати для вашого запиту. Таким чином відбувається ранжування сайтів.
Фактори ранжування сайтів
Коли ми розглядаємо моменти розподілу сайтів у видачі, потрібно окремо виділити внутрішні фактори, як і зовнішні. Розглянемо їх далі.
Внутрішні фактори ранжування
Контент
На цей час пошукові системи все більше зважають на якість контенту на сайтах, окремі алгоритми пошукових систем навіть допомагають маловідомим ресурсам “піднятись” у видачі, аналізуючи вслід, як саме користувачі сприймуть контент на сайті та скільки на ньому проведуть часу. Отже, якщо ваші матеріали актуальні, постійно оновляються, доволі об’ємні — надійтесь на хороший результат!
Метадані на сайті
Старайтесь приділяти більше уваги метатегам <title> та <description> та не використовувати <keywords>. Окрім цього проробляйте грамотно <h1>, відштовхуючись від семантики сайту.
Домен сайту
Не секрет, що авторитетний трастовий домен набагато краще сприйматиметься Гуглом, або Яндексом про ранжуванні. Тут, звісно, потрібно якісно проаналізувати історію домену на зразок фільтрів чи інших проблем у минулому.
Структура сайту
Якщо ви правильно проробите структуру та сформуєте хороше семантичне ядро – ресурс буде як мінімум краще структурованим і зрозумілим для пошукових систем.
Перелінковка
Правильний перерозподіл “ваги” сторінок, а також наявність breadcrumbs(так звані “хлібні крихтини”) – правильність у розміщенні результатів пошуку.
Sitemap
Карта сайта допоможе пошуковику краще розуміти структуру сайту, а також роботу індексувати матеріали на ресурсі.
Унікальність контенту
Якщо ваш контент унікальний – довіри від ПС куда більше, якщо ні – ваші сторінки індексуватимуться та ранжуватимуться куди гірше, або і взагалі ніяк.
Зовнішні фактори ранжування
Зовнішні посилання на сайт (backlinks)
Один із найбільш важливих, а також ризикованих методів просування сайту. Якщо неправильно організувати розподіл посилань, або створювати стрімкі посилення ваги посилань на сайт — чекайте фільтрів, а от правильний процес розвитку такої ваги — більш швидка поява результату.
Авторитет джерела
Пошукові системи враховують авторитет та репутацію джерела, що посилається на ваш сайт. Якщо ви отримуєте посилання від впливових та авторитетних сайтів, це може позитивно позначитися на вашому рейтингу. Такі авторитетні джерела можуть включати урядові організації, університети, відомі компанії тощо.
Соціальний вплив
Активність у соціальних медіа, наприклад, шеринг контенту з вашого сайту в соціальних мережах, може вплинути на ранжування. Кількість лайків, ретвітів, коментарів та спільного вмісту можуть свідчити про популярність вашого сайту та його цінність для користувачів.
Також одним з ключових момент у питанні розвитку сайту є семантичне проектування. Завдяки загальній опрацьваній семантичній струкрурі сайту його окремі сторінки маютимуть більше можливостей щодо зростання у пошуковій видачі.