Чому сайт погано індексується: поширені причини та шляхи їх вирішення • Дзудзило 🙂
SEOОпубліковано: Теги:

Чому сайт погано індексується: поширені причини та шляхи їх вирішення

Сьогодні проблема поганої індексації сайту зустрічається доволі часто, і не завжди вона стосується лише новостворених інтернет-ресурсів. Впевнений, багато хто з вас стикався з питанням “Чому мій сайт погано індексується?”. Існує ряд причин, які можуть призвести до цього, і в цій статті розгляну декілька з них, на мою думку, найпоширеніших.

Крадіжка контенту

SEO в 2024 році фокусується на якісному контенті, що відповідає намірам користувачів, з акцентом на мобільну оптимізацію та швидкість завантаження.

На жаль, це доволі поширена проблема, з якою я сам стикався. На новоствореному сайті я розмістив декілька статей, над якими довго й ретельно працював. З метою отримання зворотних посилань я розмістив публікації про сайт на декількох ресурсах-мільйонниках.

Згодом я отримав бажані посилання, але разом з ними з’явився й “злодій”, який почав публікувати мої статті на власному сайті з більш високою довірою у пошуковиків. Довго я не міг зрозуміти причину проблеми, поки не перевірив індекс своїх статей.

Яким же було моє здивування, коли я побачив, що мої статті знаходяться в топі, але не під моїм доменом! На щастя, мені вдалося розв’язати проблему, зв’язавшись з власником сайту-крадія та його хостинг-провайдером.

Слід пам’ятати, що у 2024 році пошукові системи володіють складними алгоритмами для визначення плагіату. Ці алгоритми можуть порівнювати ваш контент з мільйонами інших сторінок в Інтернеті, щоб знайти збіги. Навіть якщо ви трохи зміните вкрадений контент, пошуковики все одно можуть його розпізнати. Це може призвести до того, що ваш сайт буде понижений у рейтингу або навіть видалений з результатів пошуку.

Низька якість контенту

Замість того, щоб красти контент, краще зосередитись на створення якісного цікавого унікального контенту, особливо враховуючи те, що сьогодні увага Google та інших систем приділяється саме контенту та його якості.

Пошуковики часто просто не індексують контент низької якості, а також можуть накласти санкції на ваш сайт за плагіат.

Молодий вік домену

Якщо ваш домен та сайт з’явились в мережі зовсім недавно, це може бути причиною його поганої індексації. Щоб виправити ситуацію:

 • Додайте сайт в панель вебмайстра Google, Bing та інших подібних сервісів.
 • Створіть декілька зовнішніх посилань на ваш сайт.
 • Створюйте унікальний, корисний та оригінальний контент, щоб привернути увагу пошукових систем.

Санкції пошукових систем

Використання старого домену або шахрайство з SEO можуть призвести до попадання вашого сайту під санкції пошукових систем. В такому випадку рекомендую:

 • Зареєструвати новий домен.
 • Ретельно й відповідально підходити до роботи над сайтом.
 • Не намагатися обдурити пошукові системи, адже це практично неможливо.

Технічні помилки

Виправлення технічних проблем може значно покращити SEO вашого сайту і привести до збільшення трафіку. Серед найбільш актуальних технічних проблем нище згадані:

 • Помилки в robots.txt: можуть призвести до того, що важливі сторінки вашого сайту не будуть індексовані (наприклад, якщо неправильно задано посилання sitemap.xml, або заблоковано окремі посилання).
 • Неправильні редиректи: це також може призвести до проблем з індексацією, а також до негативного досвіду користувачів (301 редирект замість 302, редирект на неправильні сторінки).
 • Повільний час завантаження сторінок: пошукові системи на сьогодні враховують швидкість завантаження сторінок при ранжуванні.
 • Проблеми з доступністю для пошукових роботів: це також може призвести до того, що ваш сайт не буде індексований.
 • Серверні помилки, помилки на Frontend’i
 • Незручна мобільна версія
 • Неякісний контент

Отож

Впевнений, що ця стаття дала вам відповіді на деякі важливі питання стосовно індексації в SEO.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *