Як зробити ремонт у квартирі: на власному досвіді • Дзудзило 🙂
ПорадиОпубліковано:

Як зробити ремонт у квартирі: на власному досвіді

Нещодавно завершив ремонт у квартирі. Процес виявився доволі тривалим, довелось багато змінювати, переробляти та розбиратись самому. Вирішив спростити життя тим, хто планує робити ремонт в новобудові. Отож, далі розкажу про те як вибрати спеціаліста та робити ремонт поетапно.

Загальне

Обов’язково скористайтесь послугами дизайнера, або архітектора для проєктування майбутнього ремонту

Вибір виконавця: бригада, компанія чи окремо

Як на мене, слід шукати виконавця окремо. Роботи планувати необхідно самому, як варіант, за алгоритмом, що розпишу внизу. Бригада це, окрема людина чи компанія, в принципі, неважливо. Компанії вам дадуть гарантію, до якої, якщо чесно, відношусь скептично: вірю очам і здоровому глузду, а не обіцянкам щось відремонтувати, якщо зламається, протягом Ікс років.

Я надаю перевагу поділу роботи на етапи, і пошук фахового спіціаліста під них.

Де знайти спеціаліста

Варіантів багато. Я шукав на сервісі Kabanchik.ua. Там є можливість знайти відгуки про роботу конкретного виконавця. Також можна спитати в сусідів, знайомих і т.д. Але, що важливо, порозпитуйте потенційного робітника, як працюватиме, перед тим дізнавшись про те, як правильно, а як ні. Наприклад, на вище згаданому форумі Mastergrad. Там багато питань і гарних спеців.

Як робити ремонт поетапно

Перед початком робіт перевірте проєкт, можливо, не пізно буде внести коригування

Оскільки мені довелось здобути цікавий досвід у ремонті квартири в новобудові, далі коротко опишу, які основні етапи ремонту квартири в новобудові:

Далі розкажу про кожен з етапів ремонту, з самого початку до заселення у квартиру.

Проєкт

По-перше, будь-який ремонт повинен починатись із правильного планування, і насамперед проєкту. Саме після грамотного вивчення ваших квадратних метрів, а саме мокрих зон, виводів електрики, каналізації, матеріалу внутрішніх та зовнішніх стін, опорних стін (або монолітних колон) чи перекриттів можна робити висновок, які роботи робити краще, а які навпаки, не бажано.

Підготовка тимчасових комунікацій

Те, чого не роблять майже ніколи, на жаль. Для подальших робіт, поки не готова сантехніка та не прокладена електрика, необхідно поставити будівельний унітаз (легко знайти на OLX, наприклад) та провести трубу для набору води, або хоча б під’єднати шланг.

Перепланування (монтаж і демонтаж стін)

Якщо проєктом передбачено демонтаж перегородок та формування нових, це необхідно зробити спочатку. Демонтажем зазвичай займається демонтажник, який уміло поводиться з кувалдою та перфоратором. В залежності від стін процес може бути складним, або навпаки. Наприклад, розібрати стіну із гіпсових пазогребневих блоків просто, а от, наприклад, армовану стіну з газоблоку чи цегли буде складніше.

Монтаж стін доволі важливий етап. Як з точки зору вибору матеріалу і, що, як на мене, значно важливіше — пошуку спеціаліста, який не змайструє халтуру, після чого доведеться повторити попередній етап.

Матеріали різні. Найбільш ходові — гіпсові блоки, газоблоки та цегла. Перші два нескладно мурувати, газоблок легко пиляється, шар клею тонкий, а отже витрати розчину малі. Також такі блоки легкі, що важливо, наприклад, коли нема ліфта. Цегла дорожча, і розчину доведеться потратити більше. Також збільшиться навантаження на перекриття. Але при правильному муруванні в рази виграє в інших матеріалів.

Стеля

Якщо нема особливих вимог до дизайну стелі — рекомендую використати натяжну стелю. Як мінімум це спрощує виконання та забезпечує зручність обслуговування у випадку якщо, наприклад, вас затоплять сусіди.

Заміна вікон та вхідних дверей (якщо треба)

Забудовники часто можуть використовувати недорогі матеріали, щоб заощадити витрати. Це може призвести до поганої ізоляції, та недовговічності вікон та дверей.

В ідеалі запросіть спеціаліста, який зможе перевірити всі примикання, відрегулювати вікна та проаналізувати, чи нема тих, чи інших проблем.

Електромонтажні роботи

Якщо раніше не був передбачений проєкт з електромонтажем, як мінімум задокументуйте та обговоріть все з потенційним спеціалістом. Не економте на кабелі, автоматах, якщо дозволяють фінанси, проведіть кабелі в гофрі. Так, кажуть, безпечніше, хоча і не обов’язково.

Ціна заміни проводки залежить від площі квартири, кількості електроточок. Зазвичай чорнові електромонтажні роботи однокімнатної квартири вам обійдуться в 500$-800$, не більше.

Чорнова сантехніка

Чи не найважливіший етап у ремонті! Пораджу лише одне: не економте на трубах(не важливо, чи це мідь, зшитий поліетилен чи старий добрий поліпропілен), і що більш важливо — на майстрах.

Тепла водяна підлога, як на мене, те, що викликає дуже багато питань, і, якщо у вас у квартирі готова стяжка, установіть краще електричні мати. Так, як мінімум, не допустите помилок в процесі.

Водяна підлога вимагає дотримування правильної товщини стяжки, утеплення, використання змішувального вузла з насосом. І не повірите, але про це знають одиниці. І якщо вам запропонують установку труб теплої підлоги в штроби готової стяжки — не дивуйтесь, просто шліть таких “спеців” десятою дорогою. На жаль, так роблять.

Штукатурка стін

Буває різною. Для вологих приміщень рекомендую використовувати саме на цементній основі. Для інших — гіпсові штукатурки типу Ротбанд.

Раджу вибрати машинний варіант нанесення, якщо стіни до того не були оштукатурені. Так отримаєте гарний результат за короткий час.

Якщо стіни були вже оштукатурені, необхідно буде заштукатурити лише штроби після електромонтажних/сантехнічних робіт.

Шпаклівка стін

Шпаклюють стіни по-різному. Зазвичай, для фарбування шпаклюють в декілька шарів, для шпалер це можна обмежити двома шарами гіпсової шпаклівки. Інколи використовують готові шпаклівки на полімерній, латексній чи акриловій основах. Наскільки відомо, як останній шар перед фарбуванням.

При великих площах також пропонують машинне нанесення. Мабуть, це, як і у випадку штукатурки, зекономить час.

Гідроізоляція

В ідеалі робиться перед стяжкою у мокрих зонах (санвузол). Використовуються або на основі сухих сумішей, або готові бітумні мастики. Промазується по всій площі у випадку нецементних штукатурок, та до певного рівня при цементних. В зоні ванни/душа в ідеалі пройтись до потолка.

Всі стики, переходи стіна/підлога і тд. слід додатково обкладати гідроізоляційною лентою.

Стяжка підлоги (якщо не було)

Стяжка потребує особливого нагляду, адже у випадку її відсутності доведеться занести десятки мішків суміші, і, що головне, замішати її в правильній пропорції, та, проклавши маяки, залити і підрівняти. Просто знайдіть людину з досвідом, або, якщо є сумніви, скористайтесь послугами компанії, що пропонує машинне нанесення напівсухої стяжки.

Таким чином підлога буде суцільною та не потріскається з часом, що буває після робіт недобросовісних спеців.

Плитка, ламінат

В залежності від вибору, установлюйте плитку. Це може бути або звичайна плитка із червоної глини, або керамограніт. Кожен матеріал вимагає правильного поводження та інструменту.

Електрична тепла підлога кабельного типу, або готові мати типу DEVI мат дуже легко встановлюються в шар плиточного клею. Особисто я б надав перевагу такій підлозі. Головне не економити як на самій підлозі — так і на терморегуляторах.

Шпалери, фарба, декоративна штукатурка

Якщо вирішили обклеювати стіни шпалерами, слід підібрати тип матеріалу. В ідеалі використати вінілові або флізелінові шпалери. Також пропонують варіанти зі спеціальною водовідбиваючою пропиткою. Слід підготувати поверхню, тобто гарно поґрунтувати стіни. Сам процес описувати сенсу немає, лише скажу, що поклеїти шпалери можна самотужки, або ж знайти спеціаліста, якщо нема часу/бажання.

Фарбувати стіни можна лише, впевнившись в їх підготовці. Шпаклівка повинна бути гладкою, не повинна розпадатись і т.д. Інколи шар шпаклівки додатково армують спеціальними сітками. Фарбування раджу довірити спеціалістам.

Декоративна штукатурка в різному виконанні — ідеальний варіант для неідеальних стін. Окрім того, такі стани будуть доволі міцними, при правильному нанесенні.

Розетки, включателі

Тут уже на ваш вибір та гаманець: варіантів багато. Проте занадто дешеві розетки, як і перемикачі раджу не встановлювати.

Чистова сантехніка

Вибір великий, серед гарних брендів чистової сантехніки можна виділити Grohe, Volle, Duravit, Hansgrohe, Kludi, AM.PM

Міжкімнатні двері

Тут я б не загострював увагу. Вибираєте гарні двері та хорошого майстра. Обійдеться в середньому 300-400$ з виконанням за двері.

Плінтуси

Існує кілька типів плінтусів, кращий вибір залежить від ваших вподобань і стилю інтер’єру:

  1. Дерев’яні плінтуси
  2. МДФ плінтуси
  3. Пластикові плінтуси
  4. Металеві плінтуси
  5. Плінтуси із плитки (керамограніту)

Я зупинився на останньому. Такий плінтус не боїться води, не пропускає рідину до стіни та переживає будь-які удари. Єдине, його монтажем має займатись плиточник. Ну або у вас є плиткоріз, клей та бажання.

Кухня, меблі

Є два варіанти: замовити готову кухню в IKEA, або в Епіцентрі. Або по своєму проєкту замовити кухню на ВіЯР. Це вийде дешевше, а також можна буде підібрати специфічний стиль, як вам заманеться. Для проєкту я звертався до фрилансера.

Генеральне прибирання

Робиться в кінці, якщо у вас ще залишились гроші і відсутнє бажання щось прибирати самотужки.

Висновок

Упевнився, що в ремонті(і не тільки) перш за все слід розібратись самому, контролювати процес, в жодному разі не економити на матеріалі, а також не вірити красивій картинці 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *