Просто блог, і нічого більше

Як зробити ремонт у квартирі: на власному досвіді

Нещодавно завершив ремонт у квартирі. Процес затягнувся, і тривав значно довше, аніж планувався. Чому так, а також як зробити ремонт якісно розкажу далі.

Коротко про мій ремонт

Коли настав момент, коли почав планувати ремонт, не розбирався ні в чому. Знав лише, що потрібен дизайн-проект, так як дивився YouTube канал Земського, а також команда спеціалістів, а не “мастєр на всі руки”. В ідеалі це повинна бути компанія, де договори і тд. Думав, ну окей, економити я не хочу, якість передусім. Знайшов компанію Ікс з Києва. Репутація, начебто, хороша. Відгуки в Google maps гарні. Ремонт роблять комплексно, з дизайном на наглядом прораба. Завітав до офісу, все сподобалось. Та і в принципі, мені нескладно було продати їх продукт, адже в деталях не розбирався. Думав, люди солідні, команди ніби свої, штатний дизайнер, а значить, зроблять усе якісно.

По факту, роботу виконали тяп-ляп, і ще на етапі чорнових робіт від подальшої співпраці відмовився.

До того моменту декілька місяців заглибився в те, як правильно робити ремонт, познайомився з форумами Mastergrad, Homemasters , що привело мене до рішення демонтувати подєлкі компанії Ікс, і зробити все практично з нуля, уже під контролем фахових спеціалістів і, звісно, моїм постійним наглядом.

Бригада, компанія чи окремо

Як на мене, слід шукати дизайнера окремо. Роботи планувати необхідно самому, як варіант, за алгоритмом, що розпишу внизу. Бригада це, окрема людина чи компанія, в принципі, неважливо. Люди, мабуть, всюди різні. Компанії вам дадуть гарантію, до якої, якщо чесно, відношусь скептично: вірю очам і здоровому глузду, а не обіцянкам щось відремонтувати, якщо зламається, протягом Ікс років.

Я надаю перевагу поділу роботи на етапи, і пошук фахового спіціаліста під них.

Де знайти спеціаліста

Варіантів багато. Я шукав на сервісі Kabanchik.ua. Там є можливість знайти відгуки про роботу конкретного виконавця. Також можна спитати в сусідів, знайомих і тд. Але, що важливо, порозпитуйте потенційного робітника, як працюватиме, перед тим дізнавшись про те, як правильно, а як ні. Наприклад, на вище згаданому форумі Mastergrad. Там багато питань і гарних спеців.

Як робити ремонт поетапно

Далі розкажу про кожен з етапів ремонту, з самого початку до заселення в квартиру.

Підготовка тимчасових комунікацій

Те, чого не роблять майже ніколи, на жаль. Для подальших робіт, поки не готова сантехніка та не прокладена електрика, необхідно поставити будівельний унітаз (легко знайти на OLX, наприклад) та провести трубу для набору води, або хоча б під’єднати шланг.

Перепланування (монтаж і демонтаж стін)

Якщо проектом передбачено демонтаж перегородок та формування нових, це необхідно зробити спочатку. Демонтажем зазвичай займається демонтажник, який уміло поводиться з кувалдою та перфоратором. В залежності від стін процес може бути складним, або навпаки. Наприклад, розібрати стіну із гіпсових пазогребневих блоків просто, а от, наприклад, армовану стіну з газоблоку чи цегли буде складніше.

Монтаж стін доволі важливий етап. Як з точки зору вибору матеріалу і, що, як на мене, значно важливіше – пошуку спеціаліста, який не змайструє халтуру, після чого доведеться повторити попередній етап.

Матеріали різні. Найбільш ходові – гіпсові блоки, газоблоки та цегла. Перші два нескладно мурувати, газоблок легко пиляється, шар клею тонкий, а отже витрати розчину малі. Також такі блоки легкі, що важливо, наприклад, коли нема ліфта. Цегла дорожча, і розчину доведеться потратит більше. Також збільшиться навантаження на перекриття. Але при правильному муруванні в рази виграє в інших матеріалів.

Каркас стелі з гіпсокартону (якщо не любите натажні)

⬇️

Заміна вікон та вхідних дверей (якщо треба)

⬇️

Електромонтажні роботи

Якщо раніше не був передбачений проект з електромонтажем, як мінімум задокументуйте та обговоріть все з потенційним спеціалістом. Не економте на кабелі, автоматах, якщо дозволяють фінанси, проведіть кабелі в гофрі. Так, кажуть, безпечніше, хоча і не обов’язково.

Ціна заміни проводки залежить від площі квартири, кількості електроточок. Зазвичай чорнові електромонтажні роботи однокімнатної квартири вам обійдуться в 500$-800$, не більше.

Сантехніка

Чи не найважливіший етап у ремонті! Пораджу лише одне: не економте на трубах(не важливо, чи це мідь, зшитий поліетилен чи старий добрий поліпропілен), і що більш важливо – на майстрах.

Тепла водяна підлога, як на мене, те, що викликає дуже багато питань, і, якщо у вас в квартирі готова стяжка, установіть краще електричні мати. Так, як мінімум, не допустите помилок в процесі.

Водяна підлога вимагає дотримування правильної товщини стяжки, утеплення, використання змішувального вузла з насосом. І не повірите, але про це знають одиниці. І якщо вам запропонують установку труб теплої підлоги в штроби готової стяжки – не дивуйтесь, просто шліть таких “спеців” десятою дорогою. На жаль, так роблять.

Штукатурка стін

Буває різною. Для вологих приміщень рукомендую використовувати саме на цементній основі. Для інших – гіпсові штукатурки типу Ротбанд.

Раджу вибрати машинний варінт нанесення, якщо стіни до того не були оштукатурені. Так отримаєте гарний результат за короткий час.

Якщо стіни були вже оштукатурені, необхідно буде заштукатурити лише штроби після електромонтажних/сантехнічних робіт.

Шпаклювка стін

Шпаклюють стіни по-різному. Зазвичай, для покраски шпаклюють в декілька шарів, для обоїв це можна обмежити двома шарами гіпсової шпаклівки. Інколи використовують готові шпаклівки на полімерній, латексній чи акриловій основах. Наскільки відомо, як останній шар перед покраскою.

При великих площах також пропонують машинне нанесення. Мабуть, це, як і у випадку штукатурки, зекономить час.

Гідроізоляція

В ідеалі робиться перед стяжкою у мокрих зонах (санвузол). Використовуються або на основі сухих сумішей, або готові бітумні мастики. Промазується по всій площі у випадку нецементних штукатурок, та до певного рівня при цементних. В зоні ванни/душа в ідеалі пройтись до потолка.

Всі стики, переходи стіна/підлога і тд. слід додатково обкладати гідроізоляційною лентою.

Стяжка підлоги (якщо не було)

Стяжка потребує особливого нагляду, адже у випадку її відсутності доведеться занести десятки мішків суміші, і, що головне, замішати її в правильній пропорції, та, проклавши маяки, залити і підрівняти. Просто знайдіть людину з досвідом, або, якщо є сумніви, скористайтесь послугами компанії, що пропонує машинне нанесення напівсухої стяжки.

Таким чином підлога буде суцільною та не потріскається з часом, що буває після робіт недобросовісних спеців.

Плитка, ламінат

В залежності від вибору, установлюйте плитку. Це може бути або звичайна плитка із червоної глини, або керамограніт. Кожен матеріал вимагає правильного поводження та інструменту.

Електрична тепла підлога кабельного типу, або готові мати типу DEVI мат деже легко встановлюються в шар плиточного клею. Особисто я б надав перевагу такій підлозі. Головне не економити як на самій підлозі – так і на терморегуляторах.

Обої, фарба

Якщо вирішили обклеювати стіни обоями, слід підібрати тип матеріалу. В ідеалі використати вінілові або флізелінові обої. Також пропонують варіанти зі спеціальною водовідбиваючою пропиткою. Слід підготувати поверхню, тобто гарно прогрунтувати стіни. Сам процес описувати сенсу немає, лише скажу, що поклеїти обої можна самотужки, або ж знайти спеціаліста, якщо нема часу/бажання.

Фарбувати стіни можна лише, впевнившись в їх підготовці. Шпіклівка повинна бути гладкою, не повинна розпадатись і тд. Інколи шар шпаклівки додатково армують спеціальними сітками. Фарбування раджу довірити спеціалістам.

Розетки, включателі

⬇️

Стеля

⬇️

Чистова сантехніка

⬇️

Міжкімнатні двері

⬇️

Плінтуси

⬇️

Кухня, меблі

⬇️

Генеральне прибирання

Робиться в кінці, якщо у вас ще залишились гроші і відсутнє бажання щось прибирати самотужки.

Висновок

Упевнився, що в ремонті(і не тільки) перш за все слід розібратись самому, контролювати процес, в жодному разі не економити на матеріалі, а також не вірити красивій картинці 🙂

* написане вище по чуть-чуть коригуватиметься та доповнюватиметься, дякую за коментарі.

5/5