Яке місце в літаку краще вибрати • Дзудзило 🙂
ПодорожіОпубліковано: Теги:

Яке місце в літаку краще вибрати

Якщо у вас є можливість вибрати місце в салоні літака самотужки — це надзвичай круто, адже таким чином можна підібрати для себе ідеальний варіант. Отож, яке місце в салоні слід вибирати.

По вертикалі

Салон літака
Салон широкофюзеляжного лайнера

Спереду

Передні місця мають популярність, оскільки розташовані близько до туалету, зазвичай характеризуються достатнім місцем для ніг, а також, близькістю до бортпровідників та їжі. Проте, за часту при посадці надається перевага мамам із дітьми. Для людей, які хочуть насолоджуватись картинкою в ілюмінаторі, це козирну зона, тому, що крило та двигун майже не видно. Те ж стосується тих, хто хоче відзняти політ.

Посередині

Місця не виділяються жодними «пляшками». Хіба що наявністю місць коло аварійних виходів, де, зазвичай, чимало площі для ніг.

Ззаду

Позаду буде не менш комфортно, окрім цього, у випадку низької завантаженості літака, може трапитись так, що ваших сусідів не буде, а це + 1/2 місця для вашого комфорту.

По горизонталі

Салон літака
салон Boeing 737NG

Варіантів сісти по горизонталі безліч. По-перше, це залежить від літака: широкофюзеляжні вам дадуть ще плюс один ряд по центру, вузько – 2 ряди.

Так ось, якщо вам «дісталось» місце в центральному ряду — непогано, та там добре лише тим, хто хоче гарно долетіти, без мультиків у віконці. Проте, зазвичай, у великих літаках встановлюють систему розважання для пасажирів, що не дасть вам заскучати.

Тепер про 3 найбільш часті випадки: коло ілюмінатора, коло проходу, між сусідами в ряду

Коло ілюмінатора

Тут, як на мене, найбільш круто, адже, перш за все, справа віконце, по-друге, ніхто не штовхатиме із проханням дати місце, щоб вийти.

Між сусідами

Тут все, як і в автобусі: може бути тіснувато, і вас, вочевидь, потурбують.

Коло проходу

Тут круто, якщо ви любите подорожувати по салону, ну або знаєте, що обов`язково «приспічить».

Де безпечніше

Немає однозначного місця в літаку, яке було б абсолютно безпечним.

Дослідження журналу “Popular Mechanics”

Дослідження журналу “Popular Mechanics” вказують, що сидіння у задній частині літака можуть мати кращі шанси на виживання під час аварій.

Дослідження Time

У дослідженні журналу Time, де аналізувалися дані авіакатастроф за останні 35 років, зазначалося, що смертність на задніх сидіннях літака під час катастроф становить 28%, тоді як у середині — 44%.

Проте місця посередині також можуть бути відносно безпечними, оскільки поруч з ними розташовані аварійні виходи, що дозволяє швидше покинути літак. Проте у крилах літака знаходиться паливо, що в певних умовах може мати трагічні наслідки.

Наприклад, в аварії рейсу Southwest Airlines 1380 у 2018 році, пасажири, які сиділи біля виходу, були швидше евакуйовані.

В будь-якому разі, літаки вважаються безпечними засобами транспорту.

З дотриманням правил безпеки та інструкцій екіпажу, шанси на виживання у будь-якому місці в літаку залишаються високими.

Де найбезпечніше місце в літаку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *