Як живуть прості люди в Норвегії • Дзудзило 🙂
ПодорожіОпубліковано: Теги:

Як живуть прості люди в Норвегії

Нещодавно мене занесло в Норвегію, а саме центр комуни Сандефйорд. Місто із населенням ~40.000 людей живе спокійним, схожим на американську Флориду, життям. Щоправда, там значно холодніше, ну і звідусіль звучить норвезька.

Сандефйорд

Недалеко розташований аеропорт «Торп», в який літає більшість лоукостів(WizzAir, Ryanair, Norwegian…) . Хоч аеропорт позиціонують як близький до столиці, Осло, та туди дістатись не так швидко: коло 2х годин автобусом. Місто Сандефйорд рядом: за півтори години ходьби, що я протестував на собі.

Scandic Park Sandefjord
готель Scandic Park Sandefjord

Тут чисто, спокійно та затишно. Велика частина населення – старше покоління. І не повірите: вони куди більш жваві, аніж наш молодняк: в центрі можна побачити дідусів, чи бабусь, що мотають круги навколо міста.

тротуар коло порта
тротуар коло порта

Мусорний бак, в який зручно викидати сміття:

Мусорний бак
Мусорний бак

Цвинтар. Спробуйте зрівняти із нашими гранітними пам’ятниками.

цвинтар у Норвегії
цвинтар

Нерухомість в центрі міста.

будинки
будинки

Транспорт

По країні курсують поїзди компанії NSB. Ціни, зазвичай, невисокі, як для Норвегії. Все працює злагоджено, перевізники співпрацюють та заміняють один одного. Зі мною трапилась цікава ситуація: коли відмінили поїзди, людей розвозили автобусами.

У моєму ж випадку, автобус не запропонували, та замінили його.. таксі. Новим(а в країні старих авто, повірте, мало) Мерсом. І це за ту ж вартість(5 норвезьких крон). В таксі ж «нарахувало» 300, що заплатила компанія.

Tesla
місцеві на “Теслі”

Ось, до речі, громадський туалет, щоправда, платний:

залізнична станція Sandefjord, туалет
залізнична станція Sandefjord, туалет

Зарплати

Середня заробітня плата висока, сягає 40-50 тисяч крон, що приблизно 4500-5500€. Чоловіки заробляють в середньому дещо більше, ніж жінки(~13%).

Податки

В країні прогресивна система оподаткування. Базовая ставка – 23%, що не надто і багато. В середньому норвежці платять приблизно 30-40% із зарплати.

Ціни

В країні дорого, при чому дороге все: від сірників до автомобіля. Ось коротка інформація із цінами на товари та послуги:

Товар/послугаЦіна, грн
Бутилка води80
Молоко60
Кілограм яблук64
Кілограм картоплі65
Місяць Інтернету1500
Аренда однокімнатної квартири в центрі Осло35000

Висновок

Мені уже доводилось бувати в Норвегії, Швеції та Данії. Що можу сказати. Там затишно, спокійно та без зайвої(як на мене) метушні, що притаманна Україні. Якщо вас не лякає доволі суворий клімат, а лякають розбиті дороги, злочинність чи напівживі хрущовки – вам однозначно сюди.

Чи переїхав би я в Скандинавію? Можливо)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *