Лоукост авіакомпанії, що літають в Україну
На момент до початку війни 24 лютого, авіаційний ринок України мав ряд низькобюджетних авіакомпаній, які активно здійснювали рейси як в межах Європи, так і за її межами. Далі розглянемо декількох ключових гравців на українському ринку.
Wizz Air
Wizz Air, відомий європейський лоукостер, активно діяв на українському ринку протягом останніх десяти років. Авіакомпанія спеціалізувалась на виконанні рейсів із великої кількості напрямків за низькими цінами, переважно з «другорядних», дешевших та дещо віддалених аеропортів.
Початково компанія виконувала польоти до Сімферополя та Одеси з аеропорту Бориспіль (в момент початку польотів, а це було ще у 2008 році). Проте, після ремонту злітно-посадкової смуги в аеропорту «Київ» («Жуляни», зараз «Сікорського»), авіаперевізник переніс частину рейсів на правий берег столиці, що сприяло популяризації його серед пасажирів, особливо враховуючи, що іноді час в дорозі до Борисполя дорівнював тривалості перельоту.
Ціни на квитки від Wizz Air залишалися низькими, з можливістю отримання додаткових знижок під час акцій. Компанія пропонувала різні тарифи, такі як BASIC, WIZZ GO та WIZZ PLUS, кожен з яких мав свої особливості стосовно правил перевезення багажу та послуг на борту літака.
У мережі маршрутів Wizz Air переважали європейські напрямки, зазвичай виходячи з другорядних аеропортів. Основним типом літаків у їхньому флоті були Airbus A320, однак очікувалось збільшення смуги в аеропорту «Київ» та проведення рейсів на Airbus A321. В момент заснування Wizz Air Abu Dhabi проводились рейси до ОАЕ, які здійснювались з аеропорту Бориспіль, саме через довжину злітно-посадкової смуги.
Ryanair
Ryanair, ще один європейський лоукостер, прибув на український ринок наприкінці 2018 року. Авіакомпанія є однією з найбільших лоукостерів у Європі та світі. Рейси виконувались з Борисполя в аеропорти Європи. З мого досвіду, Ryanair куди частіше міг запропонувати ціни за копійки (5-20 Євро), порівняно з тим же Wizz.
У флоті Ryanair були літаки Boeing 737NG.
SkyUp
Серед українських лоукостерів варто згадати SkyUp, який на той момент виконував переважно чартерні рейси до туристичних напрямків. Їхнім флотом складалися літаки сімейства Boeing 737NG.
Інші авіакомпанії, як Pegasus Airlines, AtlasGlobal Україна, Vueling Airlines, Air Arabia та Flydubai, також активно виконували рейси з та до України, пропонуючи різноманітні напрямки та послуги.
Залишити відповідь