Чи справді мобільний телефон загрожує безпеці польотів
Уявімо: ми вже в літаку, по чуть-чуть набираємо висоту після зльоту, і тут дзвонить телефон. Мабуть, кожен хоча б раз замислювався: “А що, якщо відповісти?”. Та й узагалі, чому він у нас досі увімкнений, адже це ж начебто заборонено.. Однак літак летить, все ніби добре.. Чи правда, що це небезпечно, чи це просто якесь рудиментарне правило, яке можна проігнорувати?
Чому бортпровідники заставляють вмикати режим польоту?
Більшість авіакомпаній суворо забороняють користуватись телефонами під час зльоту та посадки. І це не просто так. Річ у тому, що коли літак підіймається на висоту понад ~500 метрів, телефон втрачає сигнал і починає активно шукати мережу. Цей пошук начебто може створити радіоперешкоди для систем літака. Та чи дійсно це так..?
Задамо собі питання: якби дійсно мобільний був настільки небезпечним для польотів, чи обмежувались би бортпровідники лише проханням увімкнути авіарежим?
Сучасні мобільні телефони давно нічого небезпечного не випромінюють, а суперсучасне навігаційне обладнання не реагує на такі сигнали, як це було раніше (все ж варто згадати 5G, робота якого таки впливала не певне обладнання в США).
Міфи та реальність
Часто можна почути, що телефон не може спричинити ніякої небезпеки. І справді, шанси на серйозну аварію через телефон мінімальні. Але у світі авіації навіть мінімальний ризик береться до уваги. До того ж як ви уявляєте, якби кожен пасажир почав одночасно говорити телефоном в літаку? Шум, плутанина — комфорту тут точно не буде.
Отож
Розмовляти телефоном під час польоту все ж не варто. Це може створити неприємності для роботи літака, навіть якщо ризик дуже малий. Однак, сучасні технології вже дозволяють дзвонити через Wi-Fi на деяких рейсах, що, можливо, стане нормою в майбутньому. Тож поки що краще дотримуватися правил, переводити телефон в авіарежим і насолоджуватись спокійним польотом без зайвих ризиків.
Також не забувайте про авіарежим — це не просто примха, а важливий захід безпеки!
Залишити відповідь