Чому лоукост авіакомпанії дешеві
Число перевезених авіатранспортом пасажирів сягнуло 20ти мільйонів за рік. І це в Україні, де з кожним роком незалежності цивільна авіація була привілегією меншості.

І це не просто так: близько 10 років тому до нас завітав WizzAir – один із найбільших лоу-костерів Європи. Ціни упали. Та як же це взагалі функціонує… білети по 30, 20, а то і 5 доларів?
Чому лоу-костери дешеві?

Як відомо, ціни на рейси Ryanair, WizzAir, Southwest невисокі. Ось чому:
- Літаки одного типу. У Wizz це сімейство Airbus A320, що цікаво, з одним типом двигунів. У Ryanair і Southwest – Boeing 737. А це заявка на більш дешеве обслуговування та економію на: паливі, пілотах та персоналу, .. і що важливо – їх навчанні.
- Літаки нові, і як наслідок – економія на паливі доволі висока. Наприклад, вінглети на 737MAX в перспективі «виграють» для перевізника декілька десятків тисяч вічнозелених.
- Немає безкоштовного бортового харчування, вибір місця в літаку – за додаткову плату, перевезення габаритного вантажу – тим більше.
- Аеропорти. Вони, в основному, другорядні. Наприклад, в Осло це Сандефйорд, що за ~100км від столиці. В Мюнхені – містечко Меммінген, що завсім не близько столиці Баварії.
- Аеропортове обслуговування. Летите лоу-костом – забудьте про телескопічні трапи, або літак одразу коло терміналу(для більших аеропортів на зразок Варшави).
- Друк білетів в аеропорту може стати справжнім пеклом, адже за нього можуть попросити в 10! разів більше, ніж за сам переліт. … тому реєструємось онлайн
Останній аргумент
Дешеві авіакомпанії, як і турфірми, заробляють на додаткових послугах. Саме тому вартість бортового харчування зовсім не “лоу”, а доп. послуги на зразок додаткового багажа значно впливають на вартість квитка.
Не повірите, та завдяки таким фішкам дешеві транспортери заробляють не особливо менше їх «аналогів». Ось так.