Особисте Опубліковано: Теги:

Чому я не люблю Київ

Сьогодні розкажу, за що не люблю Київ, а також чому столиця України – незручне місто для життя. Основні проблеми благоустрою та урбаністики в Україні уже були мною розглянуті раніше, та зараз “о наболевшем”, про місто, у якому я прожив 4 роки, і, знаю його основні недоліки.

Локальні мігранти

В Росії в основному це Москва, Санкт-Петербург… в Україні – Львів, Харків та Київ. Столиці дісталось найбільше переселенців. Як би там не було, я такий же, щоправда, приїхав сюди на навчання, а не у пошуках роботи.

У чому проблема? Перш за все, у неготовності міста прийняти потоки новоприбулих.

сміття
нерідко можна побачити таку картину

Місто некомфортне, тут погані тротуари, відсутні зручні переходи через дороги, ями, сміття та безпритульні. Розглянемо цю проблему через призму розуміння комфортного міста.

Інфраструктура

…Варшава – столиця та найбільше місто Польщі. Тут багато мігрантів із країн близького зарубіжжя, просторі вулиці, що її виділяє від більшості інших міст Польщі, майже 2 мільйони населення. І що головне – тут чисто, зручно і безпечно. Все завчасно планується, реконструюється та відновлюється.

новобудови у Варшаві
новобудови у Варшаві
вихід зі станції метро “Славутич”. Забудовник з перших днів піклується про навколишнє середовище

Чому я вибрав саме Варшаву? Місто дечим нагадує Київ, хіба що, не ландшафтом. Тут більш рівнинно, аніж на землях столиці. Та перспектива становлення нормальним європейським містом була дуже схожа і у Києва, і у Варшави.

Ще з часів виходу із радянських тенет в 1991-му. У Києві все просрали, у Польщі же навпаки: інфраструктура розвинена у рази краще, громадські середовища продумані, вулиці просторі, ти відчуваєш себе комфортно.

Варшава
вулиця в центрі Варшави. Зверніть увагу на відсутність парканів, а також площу, віддану пішоходам, а не автомобілям

Велодоріжки

Коли влада Нової Зеландії розглядала можливість часткової забудови районів швидкісними транзитними велодоріжками, прийшли до висновку, що цього недостатньо, і ефекивність такої транспортної системи вкрай невисока.

Саме тому практично усі райони були забудовані, велосипедисти отримали значно більше прав та  можливостей.

Що на даний момент в Києві? Як на мене, куди частіше пролітають на моноколесах по тротуару, а не на велосипедах. Хоча… Що там говорити, якщо тротуари і автошляхи начебто вчора перенесли бомбування, які блін велодоріжки..?

Відсутність контролю стихійних ринків

бізнес
бізнесмени на Почайній

Народ, бізнес-бізнесом, але мені особисто хочеться зручно пройти по тротуару, а не стояти в черзі бабусь, що раптом в -10 вирішили прикупити цибулі і перекрили прохід іншим. Особисто я проти небезпечного та нав’язливого бізнесу.

Громадський транспорт

Він лякає. І я не про туристів, які сприймають жовті брудні автобуси як дивину, чи просто їх уникають. Я про українців, які, на щастя, не повністю прониклись запахами та неймовірним водінням “маршруток”.

перехід маж станціями “Хрещатик” та “Майдан Незалежності” о пів на дев’яту ранку

Трамваї

Часто в жахливому стані. Нерідко в чудовому(швидкісний трамвай і дорогі PES’и з Польщі). І я радий, що вони є, їздять і перевозять немало людей. Та проблема все одно є. Перш за все, з коліями.

трамвай
майже Індія

Вони в надзвичай поганому стані, особливо на ділянці Старовокзальна-Лук’янівська. Їдеш попри припарковані збоку машини(на дорозі, звісно) коло елітних новобудов.

Елітність лише в локації, чи як? Невже в небідних не тьохкає, коли вони виїжджають на розвали?

Сміття

сміття
сміття, що не прибирали близько півроку
свинство, або проблема відсутності смітників? Як на мене, і те, і інше

Тролейбуси

Є, і їздять, при чому непогано. По них бігають бабці-контролери, час від часу матюкається водій, та транспорт урегульований. І це уже непогано.

Таксі

Таксі в 2018 мені нагадує бум-доткомів в Інтернеті. Коли на ринок зайшов Убер і почав тиснути на Уклон, почався різносторонній наплив нових сервісів.

Це непогано, таксі дуже дешеве. Особисто я б хотів хорошого та якісного сервісу. З кожним роком він стає ще кращим, і це також плюс.

Люди

І основне: люди, звісно, бувають різними.

Почайна
Почайна

Та що не віднімеш, вони навколо тебе, і впливають тим чи іншим способом. Коли я бачу навкруги замучені лиця, за кожним кутком безхатьків або жебраків, стає сумно.

Висновок

Метою сказаного вище було, мабуть, сповістити вас про те, що столиця зовсім не “ахті”, і тут чимало проблем. Проте! Поряд з цим в Києві чудово розвинута сфера обслуговування, присутня здорова конкуренція, і жвавий ринок послуг. Тут круто стартанути, проте з часом, можливо, мітсто набридне, що власне сталось зі мною.

Одна відповідь до “Чому я не люблю Київ”

  1. Eduard Tolkachenko :

    зрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *