АвіаціяОпубліковано:

Як здійснювати посадку з боковим вітром

Неодноразово доводилось відпрацьовувати захід та посадку з боковим вітром. Вирішив розказати, як це робиться, які способи та особливості посадки з “боковиком”.

Як відомо, боковий вітер напряму впливає на літак, зносячи його в сторону. Це, відповідно, ускладнює захід, і вимагає підвищеної уваги до управління.

Існує декілька основних способів компенсувати знесення вітром:

  • Крен по вітру & педаль у зворотному напрямку (Crab method): наприклад, якщо існує боковий вітер, який дме справа. При здійсненні посадки, при вирівнюванні необхідно накренити літак “по вітру” (вправо) та компенсувати курс знесення педалями вліво. Таким чином першим смуги доторкнеться права основна стійка шасі, далі літак вирівняється і буде торкання усіма основними стійками. При торканні передньою стійкою необхідно зменшити вплив педалей та вирівняти літак.
  • Компенсація вітру креном літака (Wing Low method): так званий Side-slip maneuvre, який також є доволі ефективним, особливо в малій авіації. Метод полягає в здійсненні крену проти вітру та компенсацію рулем напряму.
  • Поворот носа без крену: більш актуально для літаків великого розміру. Перед посадкою зніс літака виправляється рулем напряму в протилежний вітру напрям.

Після приземлення

Після приземлення важливо нівелювати вплив бокового вітру, особливо поки літак ще не встиг знизити швидкість. Екіпаж повинен відхилити штурвал проти вітру, тим самим «притиснути» літак до землі.

Закрилки

Для здійснення посадки з боковим вітром не рекомендується випускати закрилки до крайнього положення. Узагалі, будь-яка нестабільність в атмосфері, яка впливає на приладову швидкість літака вимагає запас швидкості та кращу керованість літака.

Коли здійснюється посадка з боковим вітром, за більшої швидкості літак краще контролюється. Випустивши закрилки в повне положення швидкість впаде, управління також буде ускладнено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *