Як зароджувались комерційні авіаперевезення • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано:

Як зароджувались комерційні авіаперевезення

Недавно дізнався про перші комерційні авіаперевезення, тому вирішив описати це також тут.

Wright Flyer

Як відомо, брати Райт відлітали свого “Флаєра” в грудні 1903, і тривалий час авіація вдосконалювалась, з’являлись потужніші двигуни, літаки ставали аеродинамічно стабільнішими, виникали нові розробки і тд.

Гідроплан, що вперше виконав комерційний авіарейс з пасажирами

Проте якщо залізницею перевозили багато людей ще здавна, повітряні перевезення були лише для обраних.

Перший комерційний авіарейс

Та 1914го все змінилось, коли бізнесмен з американського міста Санкт-Петербург, що у Флориді, разом з власником авіаційної компанії, вирішили організували повітряний рейс до Тампи, що за декілька десятків кілометрів.

В результаті 1 січня 1914го відбувся перший пасажирський авіарейс. Квитки розіграли з допомогою аукціона, що був оголошений і зібрав значний інтерес серед громадськості, яка була зацікавлена стати частиною цього “новаторського” заходу. Кілька осіб, включаючи громадських діячів і підприємців, придбали квитки на рейс шляхом участі в аукціоні.

1 січня 1914 року, під час ясної та сонячної погоди, перший комерційний авіарейс здійснив свій дебют. Літак злетів зі злітної смуги у Санкт-Петербурзі й пролетів над пейзажами Флориди, перед тим як приземлитися в Тампі. Цей успішний політ відкрив нову еру в авіації, роблячи повітряні перевезення доступними для широкого загалу.

Після успіху першого комерційного рейсу авіаційна індустрія почала розширюватися, з’явилися нові авіакомпанії та маршрути. Повітряні перевезення стали все більш популярними і зручними для подорожей в різні частини світу. З часом, з’явилися регулярні комерційні авіарейси, і авіаційна індустрія стала однією з найшвидше зростаючих галузей світової економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *