АвіаціяОпубліковано: Теги:

Відмінності між Radial, Bearing, Course, Heading і Track в аеронавігації

Кожен пілот повинен розуміти відмінності понять Radial, Course, Heading і Track. Сьогодні спробую простою мовою пояснити, що це усе значить.

  • Heading (курс): кут, укладений між магнітною північчю, і поздовжньою віссю літака. Простою мовою Heading – це куди «дивиться» поздовжня вісь літака. Буває істинним (true heading) та магнітним (magnetic heading).
  • Course (шляховий кут): заданий напрям польоту, виражається в градусах від північного напрямку меридіана (істинного, магнітного чи компасного), що проходить через літак (як пеленг, тільки в бажаному напрямку польоту).
  • Track (проєкція шляху): проєкція реальної траєкторії літака на земну поверхню, виражається в градусах від північного напрямку меридіана (істинного, магнітного чи компасного), що проходить через літак.
значення β – drift angle, або кут зносу

Radial та Bearing

  • Bearing (азимут, пеленг) є кут між північним напрямом меридіана, що проходить через літак, і напрямком на орієнтир (наземну станцію).
  • Radial (радіал) є кут, укладений між північним напрямом меридіана (істинного, магнітного), що проходить через орієнтир (наземну станцію), та напрямком на літак. Відраховується від північного напрямку меридіана за годинниковою стрілкою.

Немає прямої залежності між тим, куди «дивиться ніс літака» та радіалом. Наприклад, якщо літак знаходиться на 360 радіалі (на північ від VOR), він може летіти в будь-якому напрямку.

літак, що летить в одному напрямку, перебуваючи на різних радіалах
magnetic та relative bearing (азимут)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *