Авіація Опубліковано: Теги:

Що таке поляра крила в аеродинаміці

Перед тим як відправитись в перший політ будь-який літак (у масштабі) тестують в аеродинамічній трубі. Робиться це для визначення різних характеристик польоту, таких як, наприклад, опір та підіймальна сила, залежно від умов (напр. значення кута атаки).

Базуючись на результатах дослідження визначаються коефіцієнти підіймальної сили та лобового опору. На основі цих даних створюється графік залежності підіймальної сили від лобового опору для кожного значення кута атаки. Далі мова піде про поняття поляри крила в аеродинаміці.

Залежність коефіцієнта підіймальної сили від лобового опору в залежності від кута атаки

Поляра — графічна залежність коефіцієнта підіймальної сили та коефіцієнта лобового опору від різних кутів атаки.

Критичний кут атаки (Critical angle of attack) характеризується найвищим значенням підіймальної сили, проте спокійно летіти, не перевищивши дозволені межі не вдасться (реальна атмосфера не є ідеально стабільною). Утриматись на критичному куті атаки на практиці неможливо.

Якщо провести дотичну до поляри (голубим кольором), в точці, де дотична торкається поляри (Max lift/drag), ми отримаємо найвигідніший кут атаки. Саме при ньому ми отримуємо максимальну підіймальну силу при мінімальному опорі.

Також існує окреме визначення поляри для крила, де графік буде дещо зміщений, враховуючи збільшений опір літака.

Аеродинамічна якість крила

Для оцінки аеродинамічних характеристик крила використовується поняття аеродинамічної якості (досконалості) крила, що визначається як відношення підіймальної сили до сили лобового опору для кожного кута атаки.

Характеристики літака зазвичай відштовхуються від значення найвищої аеродинамічної якості.

Графік залежності аеродинамічної якості від значення кута атаки

Більш детально про те, що таке аеродинамічна якість в аеродинаміці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *