АвіаціяОпубліковано: Теги:

Небезпека розгерметизації літака в польоті

Розгерметизація — доволі небезпечне явище, яке виникає в польоті. Виникає нечасто, здебільшого як наслідок проблем із системами підтримування тиску в салоні. Сучасні літаки оснащені системами, які попереджають екіпаж про потенційні проблеми.

Однак ніхто не захищений від вибухової розгерметизації, яка може трапитись із ряду причин. Куди більш підступною є повільна розгерметизація, яка може бути неочевидною одразу.

Види розгерметизації

Вибухова

Трапляється внаслідок порушення герметичності корпусу літака, наприклад, через розрив фюзеляжу, вибитого скла.

Найбільш небезпечний вид розгерметизації, що трапляється моментально і приводить до різкого зменшення тиску в салоні. На великій висоті це може викликати баротравми та пошкодження легень у пасажирів та екіпажу, супроводжуючись гіпоксією та інтенсивним болем у голові, легенях та, можливо, у кінцівках.

Також траплялись випадки, коли непристебнутих пасажирів висмоктувало за борт.

Разом з тиском також падає температура та концентрація кисню на борту. При тривалому знаходженні в таких умовах можна не лише задихнутись, а й отримати обмороження.

Повільна розгерметизація

Повільна розгерметизація відбувається нешвидко і непомітно, якщо не працюють системи, які повинні сповістити екіпаж про неполадки.

При повільній розгерметизації може з’явитися відчуття ейфорії, сп’яніння, сонливості, а також загальний дискомфорт в організмі. Згодом виникають проблеми з диханням, погіршується мислення та падає зір.

Helios Airways Flight 522, розбився після повільної розгерметизації

Найбільш відомий випадок, коли відбулась повільна декомпресія – «сплячий рейс» грецької авіакомпанії Helios, коли всі пасажири заснули та не прокинулися. В кінцевому результаті літак розбився недалеко Афін.

Кисневі маски

У випадку розгерметизації обладнанням літака передбачений механізм випадіння кисневих масок. Трапляється це, коли літак перетнув висоту ~4 км. Здебільшого процес автоматизовано, хоча екіпаж може це зробити вручну.

Якщо трапиться швидка розгерметизація, пілоти повинні швидко надіти маски та розпочати аварійне зниження. Те саме стосується і пасажирів: при різкій розгерметизації свідомість втрачається за 10-30 секунд, клітини мозку починають вмирати через 3-7 хвилин. У льотного екіпажу є балони з киснем, які можна використовувати довше, ніж звичайні маски.

Першим надіньте маску на себе, і лише опісля приділіть увагу дітям!

Маски прив’язані до генератора кисню, що активується, якщо ви потягнете за чеку маски.

Висновок

Розгерметизація – це рідкісна подія, яка зазвичай відбувається внаслідок проблем із системою підтримки тиску. Екіпаж навчений на випадок розгерметизації. Розгерметизація не завжди призводить до аварійної посадки чи вибуху.

Сучасні літаки здебільшого є герметичними завдяки системі кондиціювання, яка стежить за температурою та тиском у салоні та кабіні екіпажу.

Найкраще бути пристебнутими протягом усього польоту, оскільки повільна розгерметизація в певних умовах може призвести до вибуху. Якщо у вас є якісь підозри, не соромтеся повідомити про це бортпровідникам – ви можете допомогти врятувати життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *