Навігаційні вогні літака та їх відмінності
Зовнішнє освітлення складається з вогнів безпеки (захисту від зіткнень) та навігаційних (габаритних).
Вогні захисту від зіткнень
Зовнішнє освітлення літака працює для того, щоб габарити літака, як і літак в цілому, були легко помітними, обов’язково уночі.
Строби (Strobes)
Це біле світло високої інтенсивності, які розташовані на кінцях крил та блимають з визначеною частотою (приблизно раз на секунду). Призначені, щоб привернути увагу під час польоту.
Вмикаються зазвичай при зарулюванні на злітно-посадкову смугу перед зльотом, а вимикаються при покиданні смуги після посадки. Також можуть вмикатись при перетині робочої смуги в момент руління.
Вогонь-маяк (Beacon)
Маяк, який світить червоним кольором та сповіщає усіх навколо про те, що працює двигун. Завдяки своїм особливостям, а саме обертанню та яскраво червоному кольору є основним маяком для захисту від зіткнень.
Навігаційні вогні (Navigation Lights)
Спеціальні вогні, які допомагають зрозуміти габарити літака, а також напрям його руху. На кінці лівого крила горить червоне світло, а справа — зелене.
Також до навігаційних відноситься білий світловий маяк, встановлений на хвості літака. У літаках, обладнаних маяком, навігаційні вогні зазвичай горять постійно, тоді як у літаках без маяка навігаційні вогні блимають.
Таким чином, пілот будь-якого іншого літака в повітрі зможе зрозуміти, в яку сторону рухається літак, а також його приблизні габарити.
Залишити відповідь