Ешелонування в зоні RVSM: історія та умови польотів • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Ешелонування в зоні RVSM: історія та умови польотів

Сьогодні розкажу про RVSM, а саме про те, яка роль системи ешелонування та її особливості.

Що таке RVSM

RVSM (Reduced vertical separation minimum) – зменшений мінімум вертикального ешелонування.

У районах RVSM стандартний вертикальний поділ між літаками скорочується з 2000 футів до 1000 футів в межах від рівня польоту 290 до 410 включно (FL290-FL410).

Таким чином RVSM збільшує пропускну здатність повітряного простору, дозволяючи польоти більшій кількості літаків в обмеженій області. Також це дає змогу уникати турбулентності, займаючи доступні ешелони.

Тобто якщо Non-RVSM ешелонами будуть:

FL290, FL310, FL330, FL350, FL370, FL390, FL410

То RVSM ешелонами стануть:

FL290, FL300, FL310, FL320, FL330, FL340, FL350, FL370, FL390, FL400, FL410

Історія RVSM

Після багатьох років випробувань і розробок, при координації між різними авіаційними органами, розпочалося впровадження RVSM.

Таким чином у 1997 році в Північноатлантичному регіоні було введено вертикальне ешелонування з інтервалами 1000 футів між ешелонами польоту FL290 і FL410.

У 2005 році систему RVSM успішно впроваджено майже в усьому європейському регіоні та на західній півкулі. Україна також приєдналася до RVSM у 2003 році.

RVSM в Європі та Україні

flightradar24 над Європою
Завантаженість повітряного простору Європи (на момент 2024 року)

У проміжку між 1997 і 2005 роками RVSM було запроваджено у всій Європі.

У Європі RVSM впроваджено та широко використовується для підвищення ефективності повітряного простору та забезпечення зростаючої кількості рейсів. Це дозволяє більшій кількості літаків літати на оптимальних висотах, зменшує споживання палива та забезпечує більш плавні та прямі маршрути польоту.

В Україні процедури RVSM також запроваджені та приведені у відповідність до міжнародних стандартів. Повітряні судна, які здійснюють польоти в повітряному просторі з RVSM в Україні, повинні дотримуватися встановлених висот і вимог щодо вертикального ешелонування, визначених українськими органами влади.

Умови польотів в зоні RVSM

Для польоту в повітряному просторі RVSM (Reduced Vertical Separation Minima) пілоти та літаки мають виконувати такі вимоги:

  1. Сертифікація літака: Літак повинен бути сертифікований і обладнаний системами вимірювання висоти та автопілотом згідно зі стандартами RVSM.
  2. Тренування пілота: Пілоти повинні отримати спеціальне навчання та дозвіл RVSM на свої ліцензії, щоб забезпечити розуміння процедур та вимог для польоту в повітряному просторі RVSM.
  3. Обслуговування та моніторинг: Літаки повинні проходити регулярне обслуговування та моніторинг для забезпечення точності та надійності систем вимірювання висоти та автопілота.

Під час польоту в повітряному просторі RVSM пілоти несуть відповідальність за точне підтримання призначеної висоти.

Якщо вам не дозволено літати в повітряному просторі RVSM, служба УПР повинна попросити вас витримувати ешелони нижче FL290 або попросити вас піднятися вище FL410 (за зоною RVSM).

Висновки

Польоти в повітряному просторі RVSM вимагають точного управління висотою та дотримання встановлених процедур для забезпечення безпеки та ефективності операцій повітряного руху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *