Чому в Україні багато літаків з американською реєстрацією
Вибір країни реєстрації літака залежить від багатьох факторів, включаючи цілі використання літака, фінансові можливості власника та податкове резидентство. Далі коротко розкажу, чому власники літаків малої авіації в Україні та світі надають перевагу «N» (November) реєстрації.
Літаки які мають префікс N зареєстровано в американському реєстрі (в Україні, наприклад, UR).
Хто може бути власником літака «N» реєстрації
Не громадянин США не може зареєструвати літак. Однак є варіанти як зробити це легально, не порушуючи закону США:
- відкрити траст: юридична угода, в якій одна сторона (траст) утримує активи (в даному випадку літак) на користь іншої сторони (бенефіціара). У такому випадку в реєстраційних документах на літак буде траст
- відкрити C-corporation в «дешевому» штаті (в реєстраційних документах договір буде на компанії). Тобто в договорі буде C-corporation, яка може мати необмежену кількість акціонерів, включаючи іноземців
- компанія-посередник (реєстрація на форми C-corporation чт S-corporation) з персональними домовленостями
Де можна літати на «N»
Маючи FAA ліцензію літати можна по всьому світу. В деяких країнах (Білорусь, РФ) є обмеження на можливість здійнювати посадки не в міжнародних аеропортах. Однак в Україні до 24.02 таких проблем не було. Думаю, після завершення війни проблем також не буде.
Переваги американської реєстрації
Які переваги американської реєстрації:
- Масштабний ринок: американський ринок великий, що підвищує шанси знайти потрібний літак у хорошому стані.
- Менша бюрократія: реєстрація в США є простішою і менш бюрократичною
- Менше обмежень для нерезидентів: у США нерезиденти можуть реєструвати літаки без суттєвих обмежень.
- Гнучкість: американська реєстрація надає більшу гнучкість в експлуатації, включаючи можливість міжнародних польотів і простіше проходження митних процедур.
- Ліквідність: літак з американською реєстрацією простіше продати на тому ж ринку США. Американський ринок масштабний. Банально шанс знайти потрібний борт в хорошому стані значно вище, аніж це можливо будь-де в іншому місці. В Європі ситуація зазвичай складніше.
Ці фактори в сукупності роблять американську реєстрацію привабливим вибором для багатьох власників літаків малої авіації в Україні та інших країнах.
Залишити відповідь