Чому пілотам можна носити бороду • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Чому пілотам можна носити бороду

Згадалось, як колись мені задали питання на «кмітливість»: «А ти знаєш, чому пілотам заборонено носити бороду, вуса і так далі?» Я не знав, а як довідався, чому, особливо не думав. Якщо комусь не відомо, борода заважатиме кисневим маскам щільно прилягати до лиця (у випадку розгерметизації). Чи правда це, чи ні, поміркуємо далі.

Так можна бути бородатим пілотом, чи ні?

Інтернет говорить, що як мінімум PilotAmireh порушує норми безпеки

В мережі поширена думка, що пілотам заборонено носити бороду, бо у разі розгерметизації киснева маска не буде щільно прилягати до обличчя пілота, а це призведе до того, що він задихнеться і втратить свідомість.

Інші аргументи проти бороди у пілотів:

  • Борода може бути неохайною та псувати зовнішній вигляд пілота.
  • Пасажири можуть не довіряти бородатим пілотам.

Але це не зовсім так. Наприклад, канадська авіакомпанія Air Canada нещодавно дозволила пілотам носити акуратно підстрижені бороди довжиною до 1,25 см. Більше того, у 2018 році на замовлення Air Canada було проведено дослідження, що показало, що кисневі маски забезпечують достатній захист навіть бородатим пілотам.

Також борода може бути частиною культури чи релігії пілота. Тобто в деяких країнах пілоти частіше носитимуть бороду, і це також норма (очевидно, з певними обмеженнями, як було згадано вище).

Однак, в деяких державах чи авіакомпаніях може бути це заборонено.

Висновки

На сьогодні більшість авіакомпаній світу дозволяють пілотам носити бороду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *