Авіація Опубліковано:

Чому літаки скидають пальне та як це відбувається

Трапляються ситуації, коли з тих чи інших причин пілотам доводиться повертати літак до аеропорту вильоту, ну або здійснювати аварійну посадку на аеродромі по маршруту.

У разі аварійної посадки літак може скидати паливо, що є рідкісною подією. Це відбувається лише на деяких сучасних авіалайнерах і застосовується лише за невідкладних ситуацій. Далі згадаю про причини, коли скидають паливо в польоті, а також особливості процедури.

Причини, коли скидають паливо в польоті

Як виглядає скидання палива з ілюмінатора літака

Скидання пального відбувається нечасто, і лише за певних обставин. Основною причиною скидування палива є зменшення маси літака, з метою зробити посадку безпечнішою.

Для кожного літака існує дві важливих характеристики: максимальна злітна маса (MTOW), а також максимальна посадкова маса (MLW). Значення MLW зазвичай є меншим, оскільки літак, в процесі польоту, повинен випрацювати пальне.

Отож, основними причинами є:

  • Навантаження на шасі під час посадки.
  • Гальмівна відстань, що збільшує ризик виїзду за межі ЗПС.

Де скидають пальне?

Згідно з інструкціями, пальне не скидають над людними місцевостями.

Зазвичай це відбувається над малонаселеними районами (поза містами чи селами, над водою), мінімізуючи можливий вплив на людей. Сама процедура відбувається на достатньо великій висоті, мінімум 5000 футів над землею, що також зумовлює якісне розсіювання пального.

Що відбувається з пальним?

Коли пальне скидають, воно не обов’язково падає людям на голови. Частина палива залишається в атмосфері у вигляді завислих частинок, тоді як інша частина може опуститися на землю, особливо під впливом вітру. Концентрація пального низька, тобто не становить серйозної загрози навколишньому середовищу.

Які літаки не обладнані системою скидування

Airbus A320 Pegasus в польоті

Багато літаків не обладнані системами для скидання палива, і серед них Airbus A320 і Boeing 737. У ситуаціях, коли посадка необхідна, пілотам доводиться або спалювати надмірне паливо, виконуючи кола над місцем посадки, або все ж таки приземлятися з перевищенням максимальної маси, при цьому оцінюючи всі ризики.

Чи завжди це крайня потреба

В критичних ситуаціях літаки можуть приземлитися навіть за маси, близької до максимальної маси зльоту. Попри істотне навантаження шасі та структуру, літак все ж здатен здійснити безпечну посадку. Згодом проводяться перевірки та ремонти, але за екстремальних обставин це буде виправдано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *