Автомобілі супроводу «Follow me» в аеропорту
У великих аеропортах із розвинутою аеродромною інфраструктурою працює служба «Follow me» автомобілів. Ці автомобілі зустрічають літаки, що приземлилися та супроводжують їх до стоянки (в окремих випадках для супроводу до ЗПС перед зльотом). Машинки називаються follow me cars (автомобіль супроводження літаків) і про особливості їх роботи розкажу далі.
Особливості роботи «Follow me»
Автомобілі «Follow me» відрізняються від звичайних, перш за все, виглядом. Такі авто зазвичай фарбують у яскравий помітний колір, наприклад, жовтий або оранжевий. Також на авто встановлюють спеціальне діодне табло, по якому легко ідентифікувати авто з літака.
Автомобілі оснащують радіостанціями з авіадіапазоном для прийому/передачі голосових повідомлень екіпажу літаків та комунікації зі службами ОПР.
Дистанція між автомобілем супроводу і повітряним судном, що його лідирує, повинна бути не менше однієї довжини літака, що супроводжується, але не більше 100 метрів.
В процесі супероводу автомобілі повинні рухатись із достатньо високою швидкістю, в залежності від руху літака та особливостей рульових доріжок. Після «зустрічі» літака з машиною супроводу, зазвичай автомобіль доводить літак до стоянки.
Водіями таких авто зазвичай стають люди з досвідом роботи в аеропорту та розумінням його інфраструктури та схем розташування рульових доріжок та стоянок.
Коли викликають автомобіль
Складається така тенденція, що автомобіль «Follow me» часто «нав’язують» авіакомпаніям та роблять це не опціональною акцією, а постійною, що в тому числі коштує чималих грошей. Однак, існує декілька найбільш вагомих підстав для виїзду автомобіля супроводу в аеропорту:
- якщо видимість настільки низька, що ускладнюється безпека руління
- для авіакомпаній-гостей, пілоти яких не знайомі із аеродромом
- за вимоги екіпажу
- якщо на аеродромі відбуваються роботи і частково не працює освітлення
- якщо розмітка є недостатньої якості
Залишити відповідь