Що таке біткойн та блокчейн простими словами • Дзудзило 🙂
ЦікавоОпубліковано: Теги:

Що таке біткойн та блокчейн простими словами

Сьогодні розкажу про те, що таке біткойн та блокчейн. І все це простою мовою, як мені вдалось зрозуміти тему криптовалюти самому.

Що таке біткойн

Біткоїн (Bitcoin) – це цифрова криптовалюта, яка була запущена у 2009 році та працює на основі технології блокчейн.

Для чого було створено криптовалюту

ідея створення криптовалюти
Біткоїн можна використовувати для придбання товарів і послуг у деяких магазинах

Основною метою створення біткойна і йому подібних було спрощення будь-яких валютних процедур. Як відомо, оплата в Інтернеті, зазвичай, відбувається з комісією, що на руку системам переводу, але зовсім не простим людям, які от, наприклад, оплачують звичну послугу, як от квартплата і т.д.

Такі операції не завжди безпечні…

Також варто зауважити, що такі операції не завжди безпечні, адже ви довіряєте особисту інформацію сторонньому сервісу.

Сатоші Накамото

У 2007 році розробник-анонім Сатоші Накамото розмістив статтю, в основі якої був опис вирішення ряду проблем переказу грошей.

І ми отримали біткойн

…Таким чином ми отримали дешевший та швидкий метод витрачати гроші)

Проблеми Біткойна

  • Біткойн закритий, а отже, бере участь у не зовсім дозволених операцій.
  • Біткойн досі не визнаний як валюта на державному рівні.
  • Роль Китаю на розвиток криптовалюти: близько 60% вузлів, що генерують валюту розташовані в КНР

Особливості біткойна

  • Анонімність: про те, хто перевів біткойн ніхто не дізнається
  • Прозорість: те, скільки саме перевели на конкретний гаманець, можна з легкістю довідатись кожному.

Цікаві факти про біткойн

  1. У 2010 році один користувач купив дві піци за 10 000 біткоїнів. На той момент вартість 10 000 біткоїнів складала всього кілька доларів. Сьогодні ця транзакція вважається одним з найбільш витратних покупок у світі.
  2. Перша транзакція біткоїном відбулась 12 січня 2009 року, коли Сатоші Накамото переказав 10 біткоїнів на адресу Хал Фінні, розробника програмного забезпечення.
  3. У 2013 році був заснований перший біткоїн-мільйонер. Ерик Фінман, підліток зі США, купив біткоїни у віці 12 років на суму $1,000. У 2017 році вартість його інвестиції досягла $1 мільйону.

Як отримати біткойн

Купити

Купівля біткоїна дуже проста, зараз існує багато бірж, де це можна зробити. Спочатку вам потрібно створити гаманець, використовуючи одну з найпопулярніших систем. Потім виконайте переказ на згенеровану адресу для здійснення оплати.

Будьте обережні: не всі біржі є безпечними, особливо, коли мова йде про біткоїн.

Майнінг

Ви могли чути цей термін, або ж читати про людей, які купують відеокарти для здійснення складних обчислень і отримання біткоїна. Простими словами, майнери допомагають здійснювати всі операції з переказу біткоїнів і отримують винагороду за свою працю, виступаючи “генераторами біткоїн-транзакцій”.

Що таке блокчейн

Блокчейн — це спосіб зберігання інформації, який можна уявити як список транзакцій або записів, що постійно зростає. Кожна транзакція (або запис) у цьому списку називається блоком. Кожен блок містить дані про попередній блок, утворюючи ланцюжок блоків.

Головна ідея блокчейну полягає в тому, що він є розподіленою базою даних, що зберігається на багатьох комп’ютерах або вузлах, які працюють разом у мережі. Це робить його відкритим і незалежним від однієї централізованої організації чи контролю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *