Найбільш потрібні плагіни для Gulp
JavaScriptОпубліковано: Теги:

Найбільш потрібні плагіни для Gulp

У веб-розробці існує дуже цікавий інструмент, що дозволяє зведення роботи розробника до мінімуму. Цим “автоматизатором” багатьох процесів є таск-ранер Gulp, який є більш швидким від свого попередника Grunt. Сьогодні ми поговоримо про найпотрібніші плагіни для Gulp, які я особисто використовую при збиранні проекту.

gulp-autoprefixer

Автоматично розставляє вендорні префікси для CSS. Цей плагін також є доповненням для проекту PostCSS.

gulp-browser-sync

Важливий інструмент для підвищення продуктивності розробника. Плагін дозволяє автоматично оновлювати сторінку у всіх браузерах на всіх пристроях при зміні клієнтських або навіть серверних файлів. Він також синхронізує позицію прокрутки і заповнені дані у формах.

gulp-useref

Парсить специфічні блоки та конкатенує описані в них стилі та скрипти.

gulp-csso

Відмінний мініфікатор CSS. На сьогоднішній день існує цілий ряд CSS компресорів, але я знайшов кращу утиліту без Gulp, яка пропонує зручний синтаксис.

gulp-email-design

Незамінний інструмент для верстки листів, який переводить всі CSS стилі в інлайн-стилі, автоматично змінюючи всі шляхи до файлів. Опціонально вміє завантажувати зображення на CDN і відсилати листи на пошту.

gulp-watch

Важливий плагін системи Gulp. Стежить за зазначеними файлами або цілими директоріями і виконує описані в конфігурації таски при будь-яких змінах.

gulp-uglify

Плагін gulp-uglify використовується для компресії або мініфікації JavaScript коду. Він допомагає зменшити розмір файлів JavaScript шляхом видалення зайвих пробілів, коментарів, розділових символів та іншого непотрібного форматування, при цьому зберігаючи функціональність коду.

gulp-iconfont

Чудовий плагін для роботи з веб-шрифтами. Вміє створювати файли WOFF, WOFF2, EOT, TTF з SVG.

gulp-responsive

Простий спосіб генерувати адаптивні зображення для різних пристроїв з відповідними префіксами в найменуванні.