Цікаво Опубліковано: Теги:

Що таке Інтернет – короткий лікбез про Всесвітню павутину

Отже, що ж це таке – інтернет? Слово «Інтернет» складається з двох слів: international – інтернаціональний і network – мережа, що дослівно означає «інтернаціональна мережа». Глобальна мережа, яка об’єднує мільйони комп’ютерів і локальних мереж усього світу.

Для чого було створено Інтернет

Інтернет
Інтернет об’єднав сотні тисяч людей

Мережа Інтернет створена для забезпечення обміну інформацією всіх віддалених комп’ютерів між собою. З появою цього чуда величезна кількість користувачів отримали можливість дуже швидко отримувати потрібну інформацію з найбільш трастових і компетентних джерел.

Мільйони людей змогли блискавично здійснювати обмін інформацією, спілкуватися незалежно від того, де, а так само в якій місці земної кулі вони знаходяться.

Історія Інтернету

Інтернет – це настільки приголомшлива річ, що дійсно вражає, чому людей вона перестала дивувати. Як тільки його не називають: всесвітня мережа, глобальна мережа, всесвітня павутина.

Ця “павутина” або мережа охоплює нашу планету. Її початки сягають Міністерства оборони США. У 1969 році були проведені спеціальні та секретні тестування кількох комп’ютерних мереж в умовах військових конфліктів.

Одна з основних проблем, яку необхідно було вирішити, полягала в збереженні інформації у випадку, якщо один з комп’ютерів вийде з ладу. Це привело до створення мережі, що була стійкою до випадків відмови та здатною передавати інформацію навіть при відсутності окремих вузлів.

У 1972 році до цієї мережі було включено близько 50 університетів і різних дослідницьких організацій, які мали різні зв’язки з військовими структурами.

Але справжній прорив стався в 1990 році, коли всі обмеження на доступ до мережі були скасовані, і комерційні організації отримали можливість підключатися до цієї глобальної інфраструктури. Це відкрило шлях до широкого поширення та розвитку Інтернету у всьому світі.

З’явилась Всесвітня павутина, або WWW – що в розшифровці World Wide Web. Дана «павутина» під таким відомим назвою WWW, зв’язала весь величезний обсяг інформації воєдино, уніфікувала її і перевела в формат тексту, картинок і звуків. Зроблено це було за допомогою особливої мови, яка називається – Мова Розмітки Гіпертексту(HTML).

Завдяки Інтернету нарешті з’явилось абсолютно нове інформаційне середовище. Він змінив спосіб, яким ми спілкуємося, працюємо, навчаємося та розважаємося. Інтернет надав можливість швидкого доступу до величезної кількості знань та інформації, сприяючи розвитку глобального спілкування та співпраці.

Сьогодні Інтернет є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Він став незамінним інструментом для отримання новин, виконання досліджень, покупок, розваг та спілкування з друзями та рідними, які перебувають на великій відстані. Його потужність та безмежні можливості продовжують здивовувати, стимулюючи інновації та прогрес у всіх сферах людського життя.

Перший інтернет браузер

У 1990 році з’явився перший текстовий інтернет браузер, який давав можливість переглядати в Інтернеті текстові файли, між собою пов’язані гіперпосиланнями (hyperlinks).

Одна відповідь до “Що таке Інтернет – короткий лікбез про Всесвітню павутину”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *