Просто блог, і нічого більше

Що таке Інтернет – короткий лікбез про Всесвітню павутину

Отже, що ж це таке – інтернет? Слово «Інтернет» складається з двох слів: international – інтернаціональний і network – мережа, що дослівно означає «інтернаціональна мережа». Глобальна мережа, яка об’єднує мільйони комп’ютерів і локальних мереж усього світу.

Для чого було створено Інтернет

Мережа Інтернет створена для забезпечення обміну інформацією всіх віддалених комп’ютерів між собою. З появою цього чуда величезна кількість користувачів отримали можливість дуже швидко отримувати потрібну інформацію з найбільш трастових і компетентних джерел.

Мільйони людей змогли блискавично здійснювати обмін інформацією, спілкуватися незалежно від того, де, а так само в якій місці земної кулі вони знаходяться.

Інтернет
Інтернет об’єднав сотні тисяч людей

Історія Інтернету

Інтернет – це настільки приголомшлива річ, що дійсно вражає, чому людей вона перестала дивувати. Як тільки його не називають: всесвітня мережа, глобальна мережа, всесвітня павутина.

Ця «павутина» або мережа, дійсно, «обплутує» нашу землю. Зародилася вона завдяки Міністерству оборони США. В 1969 році проводилися спеціальні секретні тестування декількох комп’ютерних мереж в умовах військових дій.

Необхідно було вирішити задачу збереження інформації в разі, якщо один з комп’ютерів міг вийти з ладу.

В 1972 року, в цю мережу було включено близько 50 університетів і різних дослідницьких організацій, пов’язаних так чи інакше з військовими відомствами.

А в 1990 році знімаються абсолютно всі обмеження до доступу в мережу, доступ в мережу отримують комерційні організації. І ось, нарешті, в 1980 році була впроваджена абсолютно нове інформаційне середовище.

Карта світу
Ілон Маск планує дати інтернет всьому світу завдяки супутникам та програмі SpaceX

З’явилась Всесвітня павутина, або WWW – що в розшифровці World Wide Web. Дана «павутина» під таким відомим назвою WWW, зв’язала весь величезний обсяг інформації воєдино, уніфікувала її і перевела в формат тексту, картинок і звуків. Зроблено це було за допомогою особливої мови, яка називається – Мова Розмітки Гіпертексту(HTML).

Перший інтернет браузер

У 1990 році з’явився перший текстовий інтернет браузер, який давав можливість переглядати в Інтернеті текстові файли, між собою пов’язані гіперпосиланнями (hyperlinks).

4.3/5