АвіаціяОпубліковано: Теги:

Організація FAA та її роль в авіації

Федеральна авіаційна адміністрація (FAA, Federal Aviation Administration) є ключовим агентством у складі Міністерства транспорту США, яке відповідає за регулювання та нагляд у цивільній авіації в США.

FAA
Логотип FAA

FAA відіграє життєво важливу роль у підтримці безпеки та ефективності польотів у Сполучених Штатах. Її різноманітні функції охоплюють широкий спектр аспектів авіації, від регулювання комерційних космічних польотів до видачі сертифікатів пілотам.

Історія FAA

Перший літак злетів 17 грудня 1903 року, коли Орвілл Райт підняв свого «Флаєра». Під час Першої світової війни літаки довели свою ефективність у військових ролях і показали комерційний потенціал завдяки раннім поштовим службам.

Flyer 1
«Wright Flyer» братів Райт

Після Першої світової польоти все ще залишалися небезпечними через доволі примітивні навігаційні інструменти, такі як магнітні компаси, і залежність від візуальних орієнтирів, таких як дороги та залізниці. Також фактично унеможливлювались польоти уночі. Сфера «славилась» частими катастрофами.

Поштова авіація 1925 року сприяла створенню комерційних авіаліній, таких як Pan American та United, які розпочали пасажирські перевезення. В аеропортах з’явились служби управління повітряним рухом (ATC).

Повітряна катастрофа у 1956 році підкреслила необхідність покращення заходів безпеки, що призвело до створення FAA у 1958 році.

У 1967 році FAA стала частиною Міністерства транспорту, а у 1978 році дерегуляція авіакомпаній збільшила навантаження на FAA. Трудові конфлікти з авіадиспетчерами досягли кульмінації у страйку PATCO 1981 року, що призвело до значних змін в операціях та управлінні персоналом FAA.

Уже після нульових, кількість авіаційних пригод зменшилась, увага FAA зосередилась більше на підвищенні пропускної здатності, безпеки та ефективності авіаперевезень.

Ключові функції FAA

Airbus A319 Delta Airlines
Airbus A319 Delta Airlines

Основними функціями організації FAA є:

  • Регулювання безпеки: дотримання правил і стандартів виробництва, експлуатації та обслуговування літаків. Експлуатація та підтримка навігаційних систем, включаючи обладнання для зв’язку та радарів. Сприяння безпеці авіації на міжнародному рівні, співпраця з країнами-партнерами.
  • Сертифікація: підтвердження льотних навичок авіаційного персоналу та придатності аеропортів.
  • Управління повітряним рухом: безпечне та ефективне використання повітряного простору, співпраця з центрами управління рухом.
  • Космос: регулювання космічної інфраструктури, включаючи ліцензування космічних стартових майданчиків та приватних запусків.
  • Дослідження, інженерія та розвиток: дослідження для покращення систем повітряної навігації та управління рухом, розробка нових систем та її фінансування.

FAA працює над тим, щоб небо над нами було безпечним, ефективним та екологічним для всіх.

Регіональні та аеронавігаційні операції

FAA має юрисдикцію над повітряним простором усіх Сполучених Штатів, а також над деякими міжнародними водами. Агентство керує цивільною авіацією з головного офісу у Вашингтоні.

Для забезпечення ефективного управління та надання послуг на всій території країни, FAA поділено на дев’ять регіональних адміністративних офісів по території США.

Окрім регіональних представництв, FAA має два важливих центри:

  • Технічний центр Вільяма Дж. Хьюза: центр проводить дослідження та розробки для покращення безпеки та ефективності авіації.
  • Аеронавігаційний центр Майка Монроні: центр забезпечує навчання та підготовку персоналу FAA.

Як ICAO, EASA, Eurocontrol і FAA працюють разом

ICAO, EASA, Eurocontrol і FAA співпрацюють для забезпечення безпеки та ефективності глобальних авіаперельотів. Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) розробляє міжнародні стандарти авіаційної безпеки, які EASA та FAA приймають і впроваджують у своїх юрисдикціях. Eurocontrol працює з ICAO та FAA для розробки та впровадження нових технологій та процедур управління повітряним рухом.

Отож

Federal Aviation Administration (FAA) – це американське агентство, відповідальне за безпеку, ефективність та екологічність авіації в США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *