Дзудзило 🙂
Блог про авіацію та все інше
Авіація Опубліковано:

Навігаційні вогні літака

Зовнішнє освітлення складається з вогнів безпеки (захисту від зіткнень) та навігаційних (габаритних).

Вогні захисту від зіткнень

Зовнішнє освітлення літака працює для того, щоб габарити літака, як і літак в цілому, були легко помітними, обов’язково уночі.

Строби (Strobes)

Строби (Strobes)

Це біле світло високої інтенсивності, які розташовані на кінцях крил та блимають з визначеною частотою. Призначені, щоб привернути увагу під час польоту.

Вмикаються зазвичай при вирулюванні на ЗПС перед зльотом, а вимикаються при покиданні ЗПС після посадки. Також можуть вмикатись при перетині робочої ЗПС в момент руління.

Вогонь-маяк (Beacon)

Вогонь-маяк (Beacon)

Маяк, який світить червоним кольором та сповіщає усіх навколо про те, що працює двигун. Завдяки своїм особливостям, а саме обертанню та яскраво червоному кольору є основним маяком для захисту від зіткнень.

Навігаційні вогні (Navigation Lights)

Навігаційні вогні (Navigation Lights)

Спеціальні вогні, які допомагають зрозуміти габарити літака, а також напрям його руху. На кінці лівого крила горить червоне світло, а справа – зелене. Також до навігаційних відноситься білий світловий маяк, встановлений на хвості літака. У літаках, обладнаних маяком, навігаційні вогні зазвичай горять постійно, тоді як у літаках без маяка навігаційні вогні блимають.

Таким чином, пілот будь-якого іншого літака в повітрі зможе зрозуміти, в яку сторону рухається літак, а також його приблизні габарити.