Авіація Опубліковано: Теги:

Чому в пасажирських літаках немає парашутів

Мабуть, багатьох, хто коли-небудь літав літаком, цікавило, чому б для випадку нештатних ситуацій кожному з пасажирів не роздати по парашуту і при нагоді, як десантуру, не випустити донизу. Наче все логічно: під кріслом є невеличкий легенький парашут, який допоможе всім по одному вистрибнути (через аварійний вихід, наприклад), і спокійно собі поскайдайвити над.. ну там, де вийде. Далі розкажу, чому в пасажирських літаках немає парашутів.

Причини чому пасажирам літаків не роздають парашути

Скайдайвінг – один з видів парашутного спорту, який є вільним падінням

Насправді є кілька дуже вагомих причин, через які пасажирські літаки не оснащують парашутами:

  • Висота: літаки літають на значних висотах, і, просто так випустити пасажирів за борт буде як мінімум безвідповідально. На ешелоні температура повітря буде близькою -50 градусів, а також доволі розріджене повітря.
  • Практичність: ще одна причина, чому високо не вдасться вийти з літака – різниця тисків повітря. На ешелона вона настільки висока, що відчинити двері літака практично неможливо.
  • Час: навіть якщо пілотам вдасться знизитись до сприятливої висоти (~3000м), банально не вдасться оперативно та злагоджено «випустити» усіх пасажирів, особливо беричи до увагу паніку. Без мінімальної підготовки більшість людей навіть не зможе правильно пристебнути парашут, не кажучи вже про те, щоб відкрити його та безпечно приземлитися.
  • Маса: парашути нелегкі, а також недешеві. Додатково їх доведеться постійно обслуговувати та перевіряти, що ляже на плечі авіакомпанії і, як наслідок, на гаманець пасажирів.

Отож

Ідея з парашутами в пасажирських лайнерах безглузда.

Перед застосуванням необхідні певні умови: світлий час доби, підготовка пасажирів, упевненість екіпажу в катастрофічних наслідках посадки, фінанси, ну і головне – багато дуже багато часу, якого в разі нештатних ситуаціїй зазвичай не вистачатиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *