Як стати пілотом

Як стати пілотом
5 (100%) 7 vote[s]

У даній статті старатимусь коротко описати усі кроки, які доведеться зробити для того, щоб мати усі права на управління повітряним судном. Отож, як стати пілотом – про це далі.

Одразу скажу: особисто я поки на шляху до необхідних ліцензій, усіх навичок та, звісно, повноцінної практики. Отож, чому стати пілотом – недешеве задоволення, які існують ліцензії та у якому випадку вам довірять керувати пасажирським лайнером – у цій статті.

Дещо про мене

В авіацію мене тягнуло ще з глибокого дитинства, коли тягнуло склеїти черговий Боїнг із чистих аркушів зошита. Далі було декілька перельотів, і ідея остаточно підняти своє життя на 10км догори стала пріоритетною.

Та не все так просто… Навчання в Україні не безкоштовне, як і за кордоном, вимоги достатньо жорсткі, НЕ як за кордоном, те саме стосується вартості, валідності та умов… коротко кажучи, тут не варто вчитись літати, навіть якщо в кишені достатньо валюти. Тому поки ідея залишилась не реалізованою. Та про це далі.

Навчання

Стати пілотом – не просрати 4 роки в ВНЗ, як у нас звикли. Для цього слід багато знати як в плані теорії – так і практики. Також велику роль відіграє англійська мова – без неї нікуди.

Як на мене, ідеальний варіант для реалізації вище вказаних вимог – навчання в США/Європі(не в Україні, Росії, Молдові і тд.. – тут галузь з усіх сторін паплюжать старі кадри).

США

В Штатах авіація куди більш звично, як у нас, багато невеликих летовищ, маленьких авіакомпаній, що пропонують свої послуги, а тому – здорова конкуренція на ринку льотних шкіл. І вартість відносно невисока.

Європа

В Європі навчання також достатньо якісне, пропозиція хороша, та от вартість вища. Наприклад, PPL+CPL ліцензії тут коштуватимуть у півтори раза більше, особливо у іменитих школах.

Де краще?

Як на мене, в США. Основна причина – ціна.

І це не означає, що в Європі гірше, зовсім ні. Особисто я бачу ідеальним варіантом комбінування підготовки.

Де швидше?

В Європі. Програми перенавчання існують в ряда авіаперевізників, на кшталт WizzAir/Ryanair, це зазвичай cadet-програми, опісля яких пропонуюсь співпрацю.

Ліцензії

PPL

Ліцензія PPL(Private pilot licence) видається пілотам, які мають 47 годин льотної практики, та дозволяє здійснювати некомерційні перельоти. Коротко кажучи, ліцензія просто для польотів та задоволення.

Вимоги для отримання

 • Вік: 16 років та більше
 • Наліт – ~45 годин
 • Медичний сертифікат JAR-FCL 1/2 класу

CPL

Якщо маєте намір літати не лише для задоволення, а також перетворити цю справу у роботу – знадобиться CPL(Commercial pilot licence).

Вимоги для отримання

 • Вік: 18 років та більше
 • Медичний сертифікат JAR-FCL 1 класу
 • Англійська
 • Наліт – ~150-200 годин та більше

ATPL

Ліцензія лінійного пілота(пілота транспортної авіації) ATPL(Air transport pilot licence) видається людям, які бажають поєднати майбутнє із авіацією та працювати у складі авіаперевізника.

Вимоги для отримання

 • Вік: 21 років та більше
 • Медичний сертифікат JAR-FCL 1 класу
 • Англійська
 • Наліт – ~1500 годин та більше

Перенавчання

Якщо гадаєте, що опісля виконаних вище кроків вас впустять в кабіну Boeing’а, або Airbus’а – це зовсім не так. Вам знадобиться пройти перенавчання на тип повітряного судна, польоти на якому передбачаються у тій чи іншій авіакомпанії.

Вартість

Найцікавіший та заодно найбільш гіркий етап, без якого усі сподівання можуть відкластись дещо далі. Вартість навчання висока, і це не лише для типових бідних українців. Існують два підходи до навчання:

Комплексно

В середньому, завдяки ряду програм та співпраці із авіакомпаніями можна спростити процес навчання, та пройти його комплексно. У такому випадку вартість буде близькою 100.000$

Модульно

Якщо навчатись модульно (окремо PPL, CPL, ATPL) – можна попробувати вкластись і в 50-60 тисяч $.

Висновок

Один із пілотів авіакомпанії Lufthansa якось сказав: “Live your dream and don’t dream your life”. Дана фраза, можливо, припідніме духу та заставить вас не вірити в “ніяк”, а піти далі, до мрії, це ж того вартує, правда ж?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *